روزنامه الوطن خبر داد؛ تثبیت سهمیه ایران در آسیا و اضافه شدن هند و اردن به مرحله گروهی

به گزارش خبرگزاری تسنیم, در گزارش روزنامه الوطن قطر آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه کشورها در سال 2021 را اعلام کرده که بر این اساس قطر با 3+1 سهمیه در مسابقات فصل آینده حضور خواهد داشت در حالی که قطر در فصل جاری 2+2 سهمیه داشته است.

طبق این سهمیه‌بندی 40 تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور خواهند داشت و در 10 گروه رقابت می‌کنند و تیم‌های اول هر گروه به همراه 6 تیم برتر دوم راهی مرحله بعدی رقابت‌ها می‌شوند.

بر این اساس در منطقه غرب آسیا قطر با 97.644 امتیاز 3 سهمیه ثابت در مرحله گروهی و یک سهمیه در پلی آف خواهد داشت. عربستان با 88.449 سه سهمیه ثابت در مرحله گروهی و یک سهمیه در پلی آف دارد. ایران با 81.724 امتیاز دو سهمیه ثابت در مرحله گروهی و دو سهمیه در مرحله پلی آف خواهد داشت و امارات با 61.870 امتیاز نیز سهمیه مشابه ایران را دریافت می‌کند.

در این رده بندی عراق 48.993 امتیاز کسب کرده و در منطقه غرب یک سهمیه ثابت در مرحله گروهی و دو سهمیه در مرحله پلی آف دارد. همچنین ازبکستان یک سهمیه ثابت و یک پلی آف خواهد داشت و اردن و هند هم برای اولین بار یک سهمیه ثابت در مرحله گروهی به دست می‌آورند.کشورهای تاجیکستان، ترکمنستان ، لبنان و سوریه هم یک نماینده در مرحله پلی‌آف فصل آتی لیگ قهرمانان خواهند داشت.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم