کرونا بازی بارسلونا – ناپولی را به ورزشگاه خالی کشاند/ برگزاری بازی‌های دو هفته آتی لالیگا بدون تماشاگر و احتمال لغو بازی‌های لیگ قهرمانان

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا، مصاف تیم‌های بارسلونا و ناپولی در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.

به دلیل شیوع بیماری کرونا و افزایش چشمگیر مبتلایان و جان باختگان ناشی از آن، زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال برگزاری این بازی در ورزشگاه خالی از جمعیت نوکمپ شنیده می‌شد و بعد از تشکیل یک جلسه‌  که روز گذشته (دوشنبه) با حضور مقامات ایالت کاتالونیا و نمایندگان باشگاه بارسلونا برگزار، تصمیم بر این شد که بازی پشت درهای بسته برگزار شود.

باشگاه بارسلونا نیز با انتشار بیانیه‌ای در صفحه توئیتر خود اعلام کرد مصاف این تیم با ناپولی که چهارشنبه هفته دیگر است، به منظور جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در اسپانیا بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

این نخستین باری نیست که بازی بارسلونا در نوکمپ بدون تماشاگر برگزار می‌شود. آبی‌و‌اناری‌ها ماه اکتبر سال 2017 نیز مصاف خود با تیم لاس‌پالماس را به دلیل حواشی پیرامون همه‌پرسی استقلال ایالت کاتالونیا بدون تماشاگر برگزار کردند.

 

در همین حال رادیو کاتالونیا از احتمال به تعویق افتادن بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا خبر داده و نوشته است که یوفا وضعیت شیوع کرونا در قاره سبز را زیر نظر گرفته و ممکن است بازی‌های مرحله بعد لیگ قهرمانان را به زمان دیگری موکول کند.

دو هفته آینده لالیگا بدون تماشاگر

با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا مقامات سازمان لیگ فوتبال اسپانیا اعلام کردند که بازی‌های دو هفته آتی لالیگا (هفته‌های بیست‌و‌هشتم و بیست ونهم) و دو هفته آتی لیگ دسته دوم (هفته‌های سی‌و‌دوم و سی‌و‌سوم) پشت درهای بسته برگزار خواهد شد. این تصمیم از سوی دولت اسپانیا و به دنبال جلسه اعضای کابینه، به مقامات فوتبال و سازمان لیگ این کشور ابلاغ شده است.

برنامه بازی‌های دو هفته آینده لالیگا به شرح زیر است:

هفته بیست‌و‌هشتم

ویروس کرونا , لالیگا اسپانیا , لیگ قهرمانان اروپا , تیم فوتبال بارسلونا , تیم فوتبال ناپولی ایتالیا ,

هفته بیست‌و‌نهم

ویروس کرونا , لالیگا اسپانیا , لیگ قهرمانان اروپا , تیم فوتبال بارسلونا , تیم فوتبال ناپولی ایتالیا ,

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم