مشکل رئال مادرید برای برگرداندن کوبو به سانتیاگو برنابئو

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آینده تاکه‌فوسا کوبو، بازیکن ژاپنی تیم فوتبال رئال مادرید در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است و ممکن است به خاطر مسئله‌ای که برای او به وجود آمده، بازگشتش به تیم پایتخت اسپانیا منتفی شود.

کوبو که این فصل به صورت قرضی در تیم مایورکا بازی می‌کرد، برای گرفتن گذرنامه اسپانیایی مشکل دارد. این بازیکن ژاپنی قادر به اخذر گذرنامه اسپانیا هست اما قوانین ژاپن به او اجازه دو ملیتی بودن را نمی‌دهد. به این ترتیب کوبوی 19 ساله باید از میان ملیت‌های ژاپنی و اسپانیایی یکی را برای خود برگزیند. این در حالیست که بازیکنان سایر کشورها به خصوص آمریکای جنوبی در زمانی نسبتاً کوتاه می‌‌توانند گذرنامه اسپانیایی کسب کنند تا سهمیه بازیکنان غیراروپایی تیم‌های‌شان اشغال نشود.

به این ترتیب اگر کوبو ملیت ژاپنی‌اش را حفظ کند، جزو بازیکنان غیراروپایی رئال مادرید محسوب خواهد شد و دست زین‌الدین زیدان برای استفاده از دیگر بازیکنان غیراروپایی‌اش بسته‌تر خواهد شد. از این رو ممکن است که این موضوع منجر به تغییر برنامه باشگاه برای نگه داشتن او شود.

طبق قوانین لالیگا، رئال مادرید در ترکیب خود نمی‌‌تواند به صورت همزمان از سه بازیکن غیراروپایی یا بازیکنانی که تابعیت این کشور را نگرفته‌اند استفاده کند.

طبق قوانین ژاپن شهروندان این کشور تنها با سه شرط زیر قادر هستند ملیت دوگانه داشته باشند:

1- قبل از یکم ژانویه سال 1985 ملیت دوگانه داشته باشند، یعنی قبل از آنکه قانون ملیت و تابعیت در این کشور تصویب شد.

2- یکی از والدین آنها شهروند ژاپنی نباشد یا اینکه آنها در یک کشور دارای حق تملک با داشتن پدر یا مادر ژاپنی متولد شده باشند. اگر فردی واجد این شرایط باشد، باید قبل از رسیدن به سن 22 سالگی یکی از دو ملیت پدر یا مادرش را برای خودش برگزیند.

3- کسب تابعیت خودکار یک کشور دیگر به صورت خودکار مانند ازدواج با شهروند کشوری دیگر.

در همین حال برای گرفتن گذرنامه اسپانیایی هم کوبو باید شرط حداقل 10 سال اقامت در این کشور را محقق کند اما این مدت در سه صورت کاهش پیدا می‌کند:

1- کاهش به 5 سال در صورت تأیید وضعیت پناهندگی
2- کاهش به دو سال برای اتباع کشورها‌های ایبروآمریکن شامل آندورا، فیلیپین، گینه استوایی و پرتغال
3- کاهش به یک سال برای آنهایی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج می‌کنند.

اگر کوبو قبل از رسیدن به 22 سالگی تابعیت اسپانیایی را برای خود برگزیند، دو سال مهلت دارد که درباره حفظ این ملیت یا بازگشت به ملیت ژاپنی‌اش تصمیم‌گیری کند.

در همین حال کوبو کلی پیشنهاد از تیم‌های دیگر دارد که حاضرند او را به صورت قرضی از رئال مادرید جذب کنند. تیم فوتبال مایورکا به دسته دوم سقوط کرده و به همین دلیل انتظار می‌رود که کوبو در صورت برنگشتن به رئال مادرید به صورت قرضی به تیمی دیگر ملحق شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم