مخالفت 7 باشگاه ایتالیایی با از سرگیری سری A

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که فدراسیون فوتبال ایتالیا و مسئولان برگزاری مسابقات سری A ایتالیا به دنبال برگزاری بازی‌های باقیمانده سطح اول فوتبال باشگاهی این کشور هستند که در نتیجه شیوع ویروس کرونا (کووید 19) نیمه‌کاره ماند، هفت باشگاه ایتالیایی تمایلی به ادامه مسابقات ندارند و ترجیح می‌دهند فصل مختومه اعلام شود.

خبرگزاری « Adnkronos» ایتالیا با انتشار گزارشی مدعی شد هفت باشگاه تورینو، سامپدوریا، بولونیا، پارما، اسپال، برشا و اودینزه مخالف از سرگیری بازی‌های فصل جاری سری A هستند. بر اساس این گزارش، این هفت باشگاه به دلیل وجود خطر زیاد در ویروس کرونا حاضر به بازی کردن نیستند.

این خبرگزاری ایتالیایی از فیورنتینا هم به عنوان یکی دیگر از باشگاه‌هایی نام برده که تمایلی به از سرگیری این مسابقات ندارند اما فلورانسی‌ها این ادعا را که چنین موضعی گرفته‌اند را رد کرده‌اند.

سازمان لیگ سری A اما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است: «شورای عالی لیگ سری A در جلسه روز دوشنبه به اتفاق آرا تأیید کرد که فصل 20-2019 را در صورتی که دولت ایتالیا اجازه برگزاری آن را بدهد، با رعایت کامل قوانین مربوط به حفاظت از سلامت و ایمنی، به اتمام برساند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «از سرگیری فعالیت ورزشی به عنوان بخشی از به اصطلاح “فاز دوم” و طبق مقررات وضع شده توسط فیفا و یوفا، تصمیمات فدراسیون فوتبال ایتالیا و مطابق با پروتکل‌های پزشکی برای حمایت از فوتبالیست‌ها و متخصصان کار انجام خواهد شد».

قرار است امروز (سه‌شنبه)، مسئولان برگزاری سری A با حضور در مجمع درباره از سرگیری این مسابقات بحث و گفت‌وگو کنند.

تمامی رویدادهای ورزشی ایتالیا از جمله سری A از تاریخ 9 مارس  (19 اسفند) به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور به حالت تعلیق درآمده‌اند.

تاکنون 181 هزار و 228 نفر در ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این بین متأسفانه 24 هزار و 114 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایتالیا که در حال حاضر در قرنطینه ملی است، پس از کشورهای آمریکا و اسپانیا، بیشترین شمار مبتلایان به کووید 19 را دارد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم