رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا: نمی‌گذارم سری A نیمه کاره رها شود/ از یوفا و فیفا اجازه می‌گیرم در تابستان بازی کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا درباره تعلیق مسابقات این کشور به خاطر شیوع کرونا و گمانه‌زنی‌هایی که درباره آینده این فصل صورت گرفته است، از جمله اینکه احتمال نیمه‌تمام ماندن فصل وجود دارد، به شبکه رادیویی مارته ایتالیا گفت: تا جایی که از من ساخته باشد، امیدم را برای از سر گرفتن مسابقات از دست نخواهم داد. من هر کاری بتوانم انجام می‌دهم تا این اتفاق رخ دهد. برای من تسلیم شدن بسیار سخت است. می‌دانم که هنوز برای اعلام زمان از سر گرفته شدن مسابقات بسیار زود است، اما ما باید از همین الان خوش‌بین باشیم. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا ادامه فصل را برگزار کنیم حتی اگر به قیمت خواهش از یوفا و فیفا برای ادامه فصل بعد از پایان ماه ژوئن و برگزاری مسابقات در ماه‌های جولای و آگوست (تیر و مرداد) باشد.

گراوینا افزود: در حال حاضر هیچ جایی برای رسیدگی به منافع شخصی وجود ندارد. من از همه درخواست می‌کنم که عقل سلیم داشته باشند، چون در نهایت این فدراسیون است که درباره زمان از سرگیری مسابفات تصمیم می‌گیرد. فردا جلسه‌ای جدید با اعضای دولت داریم تا درباره یکسری پیشنهاد‌ها با هم صحبت کنیم. نمی‌خواهیم از دولت درخواست کمک مالی کنیم، اما باید اعتراف کنیم که وضعیت‌‌مان بحرانی شده است. از دولت تقاضا خواهیم کرد که با در نظر گرفتن یکسری معیارها به مدرن‌تر شدن بازی ما کمک کند.  

 

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در پایان تأکید کرد: برای من موافقت با لغو مسابقات باقیمانده از این فصل یک شکست محسوب می‌شود، چون می‌دانم که رخ دادن این اتفاق به معنای کم‌ارزش شدن لیگ است. چنین اتفاقی یک سناریو ناخوشایند را به وجود می‌آورد. من سرسختانه هرگونه پیشنهادی را که به لغو لیگ منتهی شود، رد می‌کنم. تا جایی که امکان داشته باشد هم نمی‌گذارم که چنین اتفاقی رخ دهد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم