پردرآمدترین بازیکن و سرمربی دنیای فوتبال چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه اکیپ تازه‌ترین رده‌بندی پردرآمدترین بازیکنان دنیای فوتبال را منتشر کرده که در این فهرست لیونل مسی، کاپیتان آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا جایگاه خود را به عنوان صدرنشین حفظ کرده است.

طبق لیست منتشر شده توسط نشریه اکیپ، مسی با حقوق ناخالص 8.3 یورو در ماه بیشترین حقوق را در میان تمام بازیکنان دنیای فوتبال دریافت می‌کند که این تقریباً دو برابر رقمی است که کریستیانو رونالدو از یوونتوس دریافت می‌کند. در جایگاه سوم این رده‌بندی هم نیمار، ستاره برزیلی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن قرار دارد.

رده‌بندی پردرآمدترین بازیکنان دنیای فوتبال طبق اعلام نشریه اکیپ به شرح زیر است:

ارقام بر اساس درآمد ناخالص ماهانه است.

1- لیونل مسی(بارسلونا) 8.3 میلیون یورو
2- کریستیانو رونالدو (یوونتوس) 4.5 میلیون یورو
3- نیمار(پاری‌سن‌ژرمن) 3 میلیون یورو
4- آنتوان گریزمان (بارسلونا) 2.9 میلیون یورو
5- لوئیس سوارس (بارسلونا) 2.9 میلیون یورو
6- گرث بیل (رئال مادرید) 2.5 میلیون یورو
7- ادن ازار (رئال مادرید) 2.5 میلیون یورو
8- کیلیان امباپه (پاری‌سن‌ژرمن) 1.9 میلیون یورو

در فهرست پردرآمدترین سرمربیان فوتبال دنیا نیز یک آرژانتینی صدرنشین است. این جایگاه متعلق به دیه‌گو سیمئونه سرمربی اتلتیکومادرید است که ماهانه به صورت 3.6 میلیون یورو حقوق می‌گیرد. پس از او پپ گواریولا سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی که 1.94 میلیون یورو در هر ماه حقوق می‌گیرد، نفر دوم است و ژوزه مورینیو سرمربی تاتنهام و یورگن کلوپ سرمربی آلمانی لیورپول در رده‌های بعدی قرار دارند.

رده‌بندی پردرآمدترین سرمربیان فوتبال جهان:

ارقام بر اساس درآمد ناخالص ماهانه است.

1- دیه‌گو سیمئونه 3.6 میلیون یورو
2- پپ گواردیولا 1.94 میلیون یورو
3- ژوزه مورینیو 1.46 میلیون یورو
4- یورگن کلوپ 1.46 میلیون یورو
5- زین‌الدین زیدان 1.4 میلیون یورو
6- آنتونیو کونته 1.38 میلیون یورو

طبق اعلام اکیپ در لیگ برتر انگلیس داوید دخه‌آ دروازه‌بان اسپانیایی منچستریونایتد با حقوق 1.76 میلیون یورو در ماه بالاتر از مسعوت اوزیل از آرسنال و کوین دی‌بروینه از منچسترسیتی (هر دو با 1.64 میلیون یورو در ماه) پردرآمدترین بازیکن جزیره محسوب می‌شود.

در آلمان روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ و هم‌تیمی برزیلی‌اش فیلیپه کوتینیو با حقوق 1.66 میلیون یورو در ماه پردرآمدترین‌های بوندس‌لیگا هستند.

در ایتالیا هم پس از رونالدو، دو هم‌تیمی آرژانتینی او گونسالو ایگواین و پائولو دیبالا هر یک با حقوق 1.09 میلیون یورو در ماه دومین و سومین بازیکنان پردرآمد سری A هستند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم