لیگ قهرمانان اروپا| ضیافت غول‌های ناخوش احوال در برنابئو/ جنگ خانگی لیون مقابل رونالدو و دوستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در حالی با برگزاری 2 بازی در ورزشگاه‌های لیون و مادرید به پایان می‌رسد که برخلاف نبرد منچسترسیتی با رئال مادرید در سانتیاگوبرنابئو، جدال یوونتوس در خانه لیون نبردی کاملا نابرابر تلقی می‌شود.

رئال مادرید – منچسترسیتی؛ چشمان نگران تیم گواردیولا، ساق‌های لرزان تیم زیدان

منچسترسیتی و رئال مادرید در حالی به هم ر سیده‌اند که یکی در نتیجه‌گیری و دیگری به خاطر حواشی به وجود آمده از حال و روز خوبی برخوردار نیستند. رئال مادرید زیدان با یک تساوی و یک شکست، برتری 3 امتیازی نسبت به بارسلونا را آن هم در آستانه ال‌کلاسیکوی دور برگشت از دست داد و حالا با 2 امتیاز کمتر از رقیب دیرینه در رده دوم قرار دارد. سیتی اما پس از حواشی مربوط به محرومیت 2 ساله از حضور در میادین اروپایی هر 2 بازی اخیر در لیگ را برده و هر چند در فاصله 22 امتیازی با لیورپول توقف‌ناپذیر امیدی به قهرمانی ندارد اما می‌تواند به دوم ماندنش اطمینان داشته باشد؛ عنوانی که در صورت به نتیجه نرسیدن فرجام‌خواهی این تیم نسبت به حکم یوفا، ارزشی ندارد و آنها حتی در صورت قهرمانی در لیگ قهرمانان هم باید 2 فصل آینده را فقط نظاره‌گر تلاش بقیه  تیم‌ها باشند. با این اوصاف، شاید این اتفاق محرکی برای بهتر شدن شاگردان پپ شود. لیگ قهرمانان تنها جام خالی ویترین افتخارات این سیتی طلایی دوران معاصر است و پپ خیلی دوست دارد سومین قهرمانی‌اش در این جام را در تیم آبی شهر منچستر تجربه کند.در سوی مقابل رئال به عنوان دارنده فوق‌تخصص در زمینه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا خیلی خوب می‌داند در مراحل حذفی باید چکار کند.

 غایبان بازی

رئال مادرید نه تنها در این بازی بلکه تا پایان فصل ادن ازار بلژیکی را در اختیار نخواهد داشت. آسنسیو این بازی را هم مانند تمام رقابت‌های قبلی این فصل از دست خواهد داد. منچسترسیتی تنها لروی سانه در آستانه بهبودی را در ترکیب نمی‌بیند.

رویارویی‌های قبلی

 2 تیم هر 4 رویارویی قبلی را در لیگ قهرمانان تجربه کرده‌اند و رئال مادرید ضمن برتری در هر 2 بازی خانگی در مجموع 3 بازی از 4 جدال را به سود خودش خاتمه داده و هرگز مقابل رقیب شکست نخورده است.

 نکات آماری

*منچسترسیتی هر 3 رقابت رفت و برگشتی اخیر مقابل رقبای اسپانیایی را با حذف شدن به پایان برده است.

*رئال مادرید در هر 4 رویارویی قبلی با تیم‌های انگلیسی سربلند بیرون آمده و پیروز شده است.

*رئال مادرید در تنها حضور منچسترسیتی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، مانع حضور آبی‌ها در فینال شد.

ترکیب احتمالی

 رئال مادرید: کورتوا، کارواخال، راموس، واران، مندی، والورده، کاسمیرو، کروس، بیل، بنزما و ایسکو

منچسترسیتی: ادرسون، واکر، فرناندینیو، لاپورت، مندی، دی‌بروینه، رودریگو، برناردو، محرز، آگوئرو و استرلینگ

 لیون – یوونتوس؛ فرانسوی‌ها در رویای محاصره بانوی پیر

لیون در زمین خودش مقابل یوونتوس و کریس رونالدوی آماده کار بسیار دشواری پیش‌ رو دارد. تیم فرانسوی که با وجود حضور متمادی در لیگ قهرمانان اروپا تنها یک بار به نیمه‌نهایی رسیده، قصد پیشروی دارد اما به مانع بزرگی برخورد کرده است. یوونتوس با گلزنی رونالدو در یازدهمین بازی متوالی اسپال را برد و قبل از ورود ویروس کرونا به ایتالیا درصدر جدول ماند. لیون پس از برتری در خانه متز حالا مدعی جدی به دست آوردن سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپاست و البته خوب می‌داند تیمی مانند پاری‌سن‌ژرمن که با تیم دوم لوشامپیونه 13 امتیاز فاصله ایجاد کرده، قطعا به آنها فرصت قهرمانی در لیگ داخلی را نمی‌دهد!

غایبان بازی

لیون از حضور تمام بازیکنان اصلی‌اش بهره می‌برد و در یوونتوس تنها احتمال غیبت پیانیچ وجود دارد. خبر خوب برای یووه، آماده شدن کیلینی پس از مصدومیتی طولانی است.

رویارویی‌های قبلی

 مطابق انتظار در نبردهای قبلی، یوونتوس وضعیت بهتری دارد. آنها 3 پیروزی به دست آوردند و تنها اجازه یک تساوی را به رقیب دادند.

ترکیب احتمالی

لیون: لوپس، تته، اندرسن، دینایر، مارسل، توسار، مندس، ترائوره، آئور، تریه و دمبله

 یوونتوس: شزنی، دنیلو، ساندرو، بونوچی، کیلینی، رمزی، بنتانکور، متویدی، کوادرادو، دیبالا و رونالدو

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم