لیگ قهرمانان اروپا| بایرن‌مونیخ آماده انتقام در قفس شیرهای لندن/ بارسلونا به دنبال آتش‌بازی در شهر مارادونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هرچند به قول توماس مولر، بایرن‌مونیخ با قهرمانی در فصل 2013-2012 لیگ قهرمانان اروپا، غم شکست در بازی نهایی خانگی فصل 2012-2011 این رقابت‌ها را فراموش کرد اما آن زخم به حدی عمیق بوده که تا همین امروز هم به طور کامل التیام نیافته و تنها برتری در یک نبرد انتقامی می‌تواند استخوان را از زخم خارج کند؛ نبردی که موعودش همین امشب (سه‌شنبه) و در جدال تیم باواریایی درخانه چلسی در چارچوب دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپاست.

بایرن‌مونیخ – چلسی؛ آغاز پروژه انتقام در جنگ با شیرهای جوان

بایرن برای شروع پروژه انتقام به 11 بازیکن سرحال خودش تکیه دارد؛ به شرطی که نویر مانند بازی جمعه شب هوس ماجراجویی نکند و در خروج از دروازه دچار اشتباه نشود! باواریایی‌ها عقب‌ماندگی ابتدای فصل را جبران کرده و با چند پیروزی متوالی حالا با اختلاف اندک در صدر جدول بوندس‌لیگا هستند. در سوی مقابل، چلسی از ابتدای فصل با مربیگری لمپارد جوان، روند پرفراز و نشیبی داشته ونتایجی مانند شکست 4-  صفر و 2 –  صفر در 2 بازی رفت و برگشت با منچستریونایتد و برتری در هر 2 بازی رفت و برگشت مقابل تاتنهام را در مدت کوتاهی تجربه کرد! تنها لندنی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در حال حاضر در رده چهارم لیگ برتر انگلیس بیش از بقیه تیم‌های پایین‌دست شانس به دست آوردن سهمیه فصل آینده این رقابت‌ها را دارد.

لیگ قهرمانان اروپا , فوتبال ,

رویارویی‌های قبلی

غیر از فینال تاریخی فصل 2012-2011 لیگ قهرمانان که اولین و آخرین قهرمانی چلسی در این جام را درپایان ضربات پنالتی بازی ورزشگاه «آلیانتس آره‌نا»ی مونیخ رقم زد، 2 تیم در سوپرجام سال 2013 هم به مصاف هم رفتند و این بار درپایان ضربات پنالتی، بایرن جام را بالای سر برد. دیگر مصاف 2 تیم در مرحله یک‌چهارم‌نهایی فصل 2005- 2004 شکل گرفت؛ جایی که چلسی مورینیو در بازی رفت خانگی 2- 4 به برتری رسید و با وجود شکست 2- 3 در زمین بایرن‌مونیخ به نیمه‌نهایی راه یافت.

نکات آماری

*چلسی در شانزدهمین حضور در لیگ قهرمانان اروپا، چهاردهمین تجربه بازی در مرحله حذفی این جام را پشت سر می‌گذارد.

*تیم لندنی در حالی برای چهارمین بار میزبان بازی رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپاست که در 3 تجربه یک برد، یک تساوی و یک باخت به دست آورده و در مجموع یک بار صعود کرده و 2 بار حذف شده است.

*بایرن این فصل، اولین تیم آلمانی وهفتمین تیم پیروز در هر 6 بازی مرحله گروهی تاریخ لیگ قهرمانان نام گرفت و با توجه به تفاضل گل، بهترین تیم تاریخ مرحله گروهی این جام شد.

لیگ قهرمانان اروپا , فوتبال ,

غایبان بازی

پولیشیچ و اودویی نمی‌توانند چلسی را همراهی کنند و در سوی مقابل، بایرن تمام مهره‌های کلیدی خودش را در اختیار دارد. با این اوصاف نبرد 2 تیم با تفکرات 2 مربی جوان قطعا شب جالبی در استمفورد بریج می‌سازد.

ترکیب احتمالی

چلسی: کابایرو، آسپلیکوئتا، کریستنسن، رودیگر، جیمز، جورجینیو،کواچیچ، آلونسو،ویلیان، مانت و آبراهام

بایرن‌مونیخ: نویر، آلابا، کیمیش، هرناندس، اودریزولا، تولیسو، تیاگو، دیویس، کوتینیو، گنابری و لواندوفسکی

ناپولی – بارسلونا؛ جادوگر در شهر مارادونا

در دیگر بازی سه‌شنبه شب لیگ قهرمانان اروپا، لیونل مسی اوج گرفته همراه تیمش در خانه ناپولی به میدان می‌رود؛ تیمی که روزی اعجوبه‌ای هموطن و شبیه به مسی را داشت ودر اروپا آقایی می‌کرد. حالا دیگر از مارادونای بزرگ در ناپل خبری نیست اما نسل بعد از او به رهبری امثال اینسینیه می‌توانند هر تیم بزرگی را در سن‌پائولو به زانو درآورند؛ به خصوص در مقطع فعلی که پس از شکست مقابل لچه، 2 برد متوالی در لیگ به دست آورده‌اند و خودشان را تا رده ششم سری A هم بالا کشیدند.

در سوی مقابل بارسلونا هم به قول «ستین» در بهترین وضعیت ممکن به ناپولی رسیده است. 2 برد متوالی این تیم با 2 لغزش متوالی از سوی رئال مادرید همراه شد تا بارسایی که تا 2 هفته پیش 3 امتیاز از رقیب دیرینه عقب بود، حالا با صدرنشینی و برتری 2 امتیازی نسبت به رقیب دیرینه، آماده ال‌کلاسیکوی هفته آینده شود. در این بین خبر خوشحال‌کننده برای هواداران بارسلونا، بازگشت مسی به روند گلزنی بود. او پس از یک ماه ناکامی در گلزنی،عادت ارسال پاس گل را کنار گذاشت و 4 گل از 5 تیمش را به ثمر رساند تا در صدر جدول گلزنان بیش از پیش از کریم بنزما، رئالی ناکام در گلزنی در هفته جاری، پیش بیفتد.

لیگ قهرمانان اروپا , فوتبال ,

 غایبان بازی

آلان، زلینیسکی و میلیک نمی‌توانند ناپولی را همراهی کنند و در ترکیب بارسلونا هم جای آلبا و روبرتوی مصدوم خالی خواهد بود.

نکات آماری

 *2 تیم در حالی برای اولین بار مقابل هم بازی می‌کنند که ناپولی در هر 2 حضور قیلی در مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل قهرمان همان فصل حذف شد؛ فصل 2012- 2011 مقابل چلسی و فصل 2017-2016 مقابل رئال مادرید.

*بارسلونا فقط در 6 بازی از 16 رقابت خارج از خانه اخیر اروپایی پیروز شده است.

*بارسا در خانه تیم‌های ایتالیایی 7 برد، 7 باخت و 11 تساوی به دست آورده است.

لیگ قهرمانان اروپا , فوتبال ,

ترکیب احتمالی

ناپولی: اوسپینا، لورنزو، ماکسیموویچ، مانولاس، رویی، رویس، دمه، الماس، پولیتانو، مرتنس و اینسینیه

بارسلونا: تراشتگن، سمدو، پیکه، لنگله، فیرپو، دی‌یونگ، بوسکتس، آرتور، مسی، گریزمان و ویدال

 

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم