فونسکا:کالیاری از همه فرصت‌هایش گل ساخت/ اگر نمی‌بردیم، بی‌عدالتی بزرگی شکل می‌گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پائولو فونسکا از برتری 3 – 4 تیمش مقابل کالیاری در هفته جاری رقابت‌های سری A ایتالیا از روند بازی شاگردانش تمجید کرد.

 سرمربی تیم فوتبال رم در این باره گفت: چون احساس کردم تیم خسته است،  نسبت به بازی با خنت 5 تغییر ایجاد کردم. ژکو بیش از همه نیاز به استراحت داشت بنابراین به کالینیچ بازی دادیم. او به خوبی تمرین می‌کند و امروز مثل همه بازیکنان، عملکرد خوبی داشت. به نظرم نباید اینقدر رنج بکشیم و می‌توانیم راحت‌تر برنده شویم. با توجه به موقعیت‌ها، فرصت داشتیم خیلی زودتر نتیجه بازی را یکسره کنیم. اگر در این بازی برنده نمی‌شدیم، قطعا یکی از روزهای ناعادلانه فوتبال رقم می‌خورد. کالینیچ همیشه برای کمک به تیم آماده است.

او در ادامه افزود: کالیاری از همه فرصت‌هایش گل ساخت. به یاد نمی‌آورم  کالیاری فرصتی از دست داده باشد؛  حتی هر 3 گل، موقعیت مسلم گلزنی نبود. می‌توانستیم در خط دفاعی با تمرکز بیشتری کار کنیم. داشتن چندین بازیکن روی فرم، اگرچه کار مربی برای انتخاب ترکیب را سخت می‌کند اما فوق العاده است. گونسالو ویار برای اولین بار در ترکیب ثابت به میدان رفت و کاملا از او راضی هستم. بسیار شجاع بازی کرد. فراموش نکنید او تا یک ماه پیش در دسته دوم اسپانیا توپ می‌زد.

فونسکا ادامه داد: برونو پرس در کارهای دفاعی پیشرفت کرده اما مهم‌تر از آن، به خوبی تیم را از فشار خارج می‌کند. او خیلی خوب با توپ از دفاع به حمله می‌رود . فقط وقتی توپ را از دست می‌دهیم، پرس و سایر بازیکنان باید سریع‌تر واکنش نشان بدهند. آتالانتا در خط حمله بسیار قدرتمند است. باید  تا انتها در کورس رقابت با این تیم بمانیم و  بازی به بازی پیش برویم. سویا در لیگ اروپا بسیار باتجربه است. وقتی به بازی بعدی برسیم، در موردش فکر خواهیم کرد.

او در پایان افزود: در کل مقابل کالیاری، عملکرد خوبی داشتیم اما بیش از اندازه به زحمت افتادیم. با توجه به روند بازی باید خیلی راحت‌تر برنده می‌شدیم. مخیتاریان  هر روز بهتر می شود. او  بازیکن مهمی برای ماست و اگر از ابتدای فصل، مصدوم نمی‌شد، شاید اکنون شرایط تیم در جدول متفاوت بود. خوشحالم که برای انتخاب از بین او و پلگرینی به مشکل می‌خورم . البته آنها می‌توانند کنار یکدیگر هم بازی کنند.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم