فونسکا:اگر می‌خواستم از فشار دوری کنم قطعا رم را انتخاب نمی‌کردم/ می‌توانیم از طریق سری A سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پائولو فونسکا در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل خنت در دور رفت مرحله یک‌‌شانزدهم‌نهایی رقابت‌های لیگ اروپا، وضعیت مثبت رمی‌ها را مورد تاکید قرار داد.

 سرمربی تیم فوتبال رم اظهار داشت: تنها نگرانی من در مورد کارهایی است که باید انجام بدهیم تا در این بازی برنده شویم. هفته خوبی را در تمرینات سپری کردیم. علائم  مثبتی از تیم دریافت کردم. بازیکنان می‌خواهند با نهایت توان تلاش کنند.رابطه من با بازیکنان در رختکن بسیار خوب و مثل قبل است. در شرایط فعلی، ایجاد شایعه آسان است. با صداقت مشغول کارمان هستیم و چیزی برای پنهان کردن نداریم. شایعه پراکنی، اقدام درست و عادلانه‌ای نیست.در مورد وضعیت دیاوارا خوشبین هستیم. او 2  روز پیش تمرینات خود در کنار تیم را آغاز کرد و گفت دردی ندارد. باید ببینیم وضعیت این بازیکن طی روزهای آینده چه می‌شود اما خوشبینی زیادی وجود دارد. به هرحال دیاوارا برای بازی با خنت محروم است.

او در ادامه افزود: لیگ اروپا می‌تواند یکی از راه‌های رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا باشد. البته هنوز هم باور داریم از طریق لیگ می‌توانیم سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کنیم. فقط باید به کورس رقابت برگردیم و بدون فشار به تیمی تبدیل شویم که چند هفته پیش بودیم. هنوز 2  گزینه برای کسب سهمیه داریم. تعداد کسانی که فکر می کنند قادر به کسب سهمیه از طریق سری  A هستیم، زیاد نیست اما باور داریم می‌توانیم در لیگ حداقل چهارم شویم.

فونسکا در ادامه تصریح کرد: وقتی توپ را به خوبی به گردش درنیاورید، نمی‌توانید خطرناک ظاهر شوید. به یاد نمی‌آورم  اخیرا تیمی مقابل آتالانتا، بازی را بدون گل خورده تمام کرده باشد. عملکرد رم در خط دفاعی، بد نبود. مربیانی که فکر می‌کنند مقابل  آتالانتا می‌توانند بازی همیشگی خود را انجام بدهند، سخت در اشتباه هستند. وقتی با آتالانتا بازی دارید باید اجرای بازی همیشگی خود را کنار بگذارید. مشکل بازی با بولونیا را هم متوجه شدیم و ایراد از تاکتیک تیم نبود.اگر می‌خواستم از فشار دوری کنم قطعا رم را انتخاب نمی‌کردم. انتظارات و فشارها در همه باشگاه‌های بزرگ یکسان است. وقتی برنده نشوید، شرایط دشوار می‌شود. به دنبال بهانه نیستم. کارلس پرس از ابتدا در ترکیب تیم مقابل خنت  است.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم