تمجید گواردیولا از منچستریونایتد و محکوم کردن حرکت برخی هواداران من‌سیتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا که شاگردانش شب گذشته (چهارشنبه) با نتیجه یک بر صفر مغلوب منچستریونایتد شدند، اما در مجموع دو دیدار رفت و برگشت موفق شدند با نتیجه 3 بر 2 پیروز و راهی فینال جام اتحادیه انگلیس شوند، گفت: با یک تیم فوق‌العاده فیزیکی بازی کردیم. هدف آنها استفاده از ضربات شروع مجدد و شوتزنی به سمت دروازه ما بود. در نیمه دوم اما به غیر از یک مورد فرصت شوتزنی به آنها ندادیم.

وی افزود: از عملکرد شاگردانم راضی هستم. در مجموع دو دیدار رفت و برگشت برتر از منچستریونایتد بودیم. از روش بازی‌مان خیلی راضی هستم و تنها مشکل‌مان خط دفاعی‌مان است که مصدومانی در این پست داریم. خوشحالم که برای سومین سال متوالی به فینال می‌رسیم و سعی می‌کنیم جام قهرمانی را از آن خود کنیم. خوشحالم که بار دیگر به ومبلی می‌رویم و مقابل تیمی باریشه همچون استون‌ویلا بازی خواهیم کرد.

سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی در تمجید از شیاطین سرخ و عملکرد پنج بازیکن این تیم اظهار داشت: روش بازی منچستریونایتد را دوست داشتم. در اولدترافورد واقعاً خوب بازی کردیم و شاید انتظار چنین بازی را از بازیکنانم در این دیدار نداشتم. سبک بازی منچستریونایتد را دوست داشتم. بازی لیندلوف را در بنفیکا دیده بودم، لوک شاو بازیکن فوق‌العاده‌ای است و مگوایر یکی از بهترین مدافعان میانی در جهان است. بازیکنان خط حمله منچستریونایتد خیلی سرعتی هستند و ماتیچ و فِرد هم بازیکنان فوق‌العاده‌ای هستند. ماتیچ بازیکن برجسته‌ای است. آنها به مرور زمان به جایگاهی که منچستریونایتد سال‌ها در آن قرار داشت، بازخواهند گشت.

گواردیولا ضمن محکوم کردن حرکت برخی از هواداران منچسترسیتی که پس از گلزنی نمانیا ماتیچ در دقیقه 35 بازی رو به هواداران تیم میهمان کردند و با حرکت دست حادثه تلخ سقوط هواپیمای حامل بازیکنان منچستریونایتد در مونیخ در سال 1958 میلادی را به تمسخر گرفتند، تأکید کرد: من چیزی در این باره نمی‌دانم و چیزی ندیدم، اما اگر این اتفاق صورت گرفته باشد، اصلاً چیز خوبی نیست و این کار را محکوم می‌کنم.

سولسشایر هم در این باره گفت: من هم در این مورد با پپ گواردیولا موافق هستم. فوتبال ورزشی است که ما، بازیکنان و هواداران باید از آن لذت ببریم. می‌خواهیم رقابت در این بازی باشد، اما در سطحی معقولانه. بیایید اطمینان حاصل کنیم که این چنین رفتارهایی ریشه‌کن خواهد شد. می‌خواهیم چهره این ورزش را زیبا کنیم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم