تایکا وایتیتی با کمدی فوتبالی برمی‌گردد

تایکا وایتیتی تا سپتامبر آینده فیلم «برنده‌های هدف بعدی» را اکران می‌کند.

به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم بعدی تایکا وایتیتی یک کمدی فوتبالی با بازیگرانی چون مایکل فاسبندر، ویل آرنت، الیزابت ماس، دیوید فین و بولا کول اسکار است.

اکران این کمدی فوتبالی ابتدا برای آوریل سال آینده در نظر گرفته شده بود ولی حالا تا پاییز به تعویق افتاد.

«برنده‌های هدف بعدی» برمبنای یک مستند بریتانیایی در سال ۲۰۱۴ به همین نام ساخته مایک برت و استیو جیسون شکل گرفته که درباره تیم ملی فوتبال ساموآی آمریکا و مربی آنها توماس روگن است که تلاش دارند تا بازنده‌های همیشگی را به تیمی با کیفیت جام جهانی فوتبال بدل کنند.

تاخیری که در فیلم ایجاد شده به دلیل شکایت چند زن از آرمی هامر یکی از بازیگران این فیلم رخ داده که وی را به آزار جنسی در گذشته متهم کردند و سازندگان فیلم به دنبال آن وی را کنار گذاشتند و نقش وی را دوباره فیلمبرداری کردند. در نهایت ویل آرنت جایگزین هامر شد که نقش شخصیت مدیر اجرایی فوتبال تیم ساموآی را بازی کرده بود.

وایتیتی آخرین بار با «ثور: عشق و تندر» از استودیو مارول که تابستان امسال اکران شد، دیده شده است.

وی کارگردان، تهیه‌کننده، فیلمنامه‌نویس، بازیگر فیلم و تلویزیون، و طنزپرداز اهل نیوزیلند است که یک جایزه اسکار و ۲ نامزدی آن را در کارنامه دارد. وی همچنین ۲ بار برای جایزه امی نامزد شده‌است. فیلم «پسر» (۲۰۱۰) و «شکار انسان‌های سرگردان» (۲۰۱۶) او به عنوان پرفروش‌ترین فیلم‌های نیوزیلند شناخته می‌شوند.

وایتیتی در بخش فیلمنامه اقتباسی اسکار ۲۰۲۰ برای فیلم «جوجو خرگوشه» موفق به دریافت اسکار شده‌است.