بازنده اعلام شدن یک تیم فوتبال در چین به خاطر مشکی نبودن موی بازیکنش!

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل ازرویترز، رسانه‌های محلی کشور چین اعلام کردند که یک تیم فوتبال دانشگاهی بانوان در این کشور مجبور شد باخت در یک مسابقه بدون رفتن به زمین بازی را قبول کند، چرا که رنگ موی چند تن از بازیکنان این تیم به اندازه کافی مشکی نبوده است.

این بازی که قرار بود میان تیم‌‌های فوتبال دانشجویان زن دو دانشگاه «فوژو» و «جیمی» برگزار شود اما تخطی چند بازیکن تیم فوژو از مقررات باعث شد که از رفتن به بازی محروم و بازنده اعلام شود. گویا طبق مقررات بازیکنان حق ندارند با موهای رنگ شده به رنگی غیر از مشکی به میدان بروند. به همین دلیل باشگاه تیم فوژو مجبور شد که برای بازیکنان خاطی رنگ موی مشکی خریداری و با رنگ کردن موهای آنها مشکل را برطرف کند. با این حال ظاهراً رنگ موی یکی از بازیکنان باز هم به اندازه کافی مشکی نشده و این باعث شده که سایر هم‌تیمی‌های او هم نتوانند به میدان بروند، چرا که اعضای تیم برای برگزاری بازی به حدنصاب لازم نرسید.

در اساسنامه انضباطی دپارتمان آموزش استانی فوجیان آمده است: ورزشکاران اجازه ندارند موهای خود را رنگ کنند، اجازه ندارند موهای خود را بلند کنند (برای پسرها)، اجازه ندارند مدل‌‌های موی نامتعارف داشته باشند و اجازه ندارند هیچ گونه زیورآلاتی را با خود به زمین بازی ببرند؛ در غیراینصورت، از انجام بازی منع و بازنده اعلام می‌شود.

در همین حال اساسنامه انضباطی برگزار کنندگان لیگ ملی فوتبال دانشگاهی چین هم می‌گوید که بازیکنان نباید با بدن دارای خالکوبی به میدان بروند یا موهای خود را رنگ کنند.

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم