کونته: شروع‌ امسال‌مان با فصل قبل خیلی فرق دارد/ اتفاقی که برای اشرف افتاد به تیم ضربه زد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آنتویو کونته پس از تساوی 2-2 شب گذشته (چهارشنبه) تیم فوتبال اینتر مقابل مونشن‌گلادباخ در ورزشگاه سن‌سیرو، تأکید کرد که با وجود تشابه نتیجه، این بازی با بازی اول فصل گذشته شاگردانش در لیگ قهرمانان که آنجا هم در خانه مقابل اسلاویاپراگ جمهوری چک متوقف شده بودند، متفاوت است.

کونته به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: ما نمی‌توانیم این بازی را با بازی فصل گذشته‌مان مقابل اسلاویا پراگ مقایسه کنیم. در آن بازی واقعاً ضعیف بودیم در حالی که این بار عملکردمان خوب بود و حریف هم تیمی دارای پتانسیل فراوان، قابلیت‌های تاکتیکی و فیزیکی بود. یادم نمی‌آید که سمیر هندانوویچ در این بازی توپ را مهار کرده باشد در حالی که ما چندین موقعیت برای بردن بازی داشتیم. در مجموع من دلیلی برای سرزنش بازیکنانم نمی‌بینم، البته شکی نیست که ما در شرایطی این چنینی که هنوز مرتکب اشتباهاتی می‌شویم باید تلاش کنیم تا آن اشتباهات برطرف شوند.

یکی از تصمیمات مهم کونته قرار دادن کریستین اریکسن در ترکیب اصلی بود، کسی که در شرایط عادی نیمکت‌نشین است و این بار به خاطر غیبت تعدادی از بازیکنان اینتر به دلیل مصدومیت و بیماری به میدان رفت.

کونته در این خصوص هم اظهار داشت: اریکسن هم مانند سایر اعضای تیم خوب بازی کرد. ما از او خواستیم که بیشتر از همیشه با حرکات پا به توپش تأثیرگذار باشد و من هم فکر می‌کنم که او کارش را خوب انجام داد مانند دیگر بازیکنان. ما باید تمرکز خودمان را روی ارائه بهترین عملکردمان در زمین بازی بگذاریم. اینکه چند ساعت قبل از بازی به ما اطلاع دادند که تست کرونای اشرف حکیمی مثبت شده، اتفاق جالبی نبود. تا صبح او در کنار ما تمرین می‌کرد و قرار هم بود در ترکیب اصلی حضور داشته باشد. این خبر ما را مجبور کرد که تاکتیک‌های‌مان را تغییر دهیم. به بازیکنانم گفتم که در هر شرایطی با سرهایی بالا به مصاف مشکلات بروید. قبول اتفاقی که برای حکیمی افتاد از نظر روانی کار ساده‌ای نبود اما بازیکنان ما نشان دادند که نه تنها بازیکنانی خوب بلکه مردانی بزرگ هستند.

اینتر در دقایق پایانی بازی و با یک پاس عمقی که در بین راه قطع نشد، گل دوم را دریافت کرد. کونته در این باره هم اظهار داشت: من فکر می‌کنم که برای این بازی ما خیلی نمی‌توانستیم روی کمک نیمکت‌نشینان حساب کنیم. آلساندرو باستونی بعد از بهبودش از کرونا فقط دو جلسه تمرین داشت، مارسلو بروزوویچ مشکل عضلانی داشت و استفانو سنسی هم آماده نبود. راجا ناینگولان هم روز قبل از بازی تازه اولین جلسه تمرینش را انجام داد.

کونته برای مصاف با مونشن‌گلادباخ الکسیس سانچس را به جای لائوتارو مارتینس در ترکیب اصلی قرار داد اما بین دو نیمه او را که ظاهراً مصدوم شده بود، تعویض کرد. سرمربی نراتزوری درباره شدت مصدومیت بال شیلیایی تیمش هم تأکید کرد: وضعیت سانچس را باید کادر پزشکی ارزیابی کند. فردا متوجه خواهیم شد که وضعیتش چگونه است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم