کونته: اینتر سزاوار حضور در فینال بود/ تیمم را براساس عملکردش قضاوت می‌کنم، نه فقط نتیجه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال اینتر با قبول تساوی یک بر یک در خانه ناپولی، به دلیل باخت خانگی یک بر صفر در دور رفت از مرحله نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا از صعود به فینال رقابت‌ها بازماند.

آنتونیو کونته پس از این بازی که تنها گل اینتر توسط کریستین اریکسن مستقیماً از روی نقطه کرنر به ثمر رسید، به خبرنگاران گفت: در مجموع دو بازی رفت و برگشت، من معتقدم که حق‌مان بود به فینال صعود کنیم. دلایل زیادی برای ابراز نارضایتی از عملکرد بازیکنانم ندارم، چون آنها همان فوتبال جنگنده‌ای که من دوست دارم را به نمایش گذاشتند و سعی در سلطه بر بازی داشتند. ما موقعیت‌های فراوانی داشتیم و شاید می‌توانستیم مقابل دروازه حریف بهتر کار کنیم اما نباید واکنش‌‌های خوب داوید اوسپینا درون دروازه ناپولی را هم فراموش کنیم چون واکنش‌های او بسیار سرنوشت‌ساز بودند.

کونته ادامه داد: گلی که خوردیم حاصل یک اشتباه ناشیانه بود که می‌شد از آن جلوگیری کرد. برای پیروزی در نبرد با تیمی مثل ناپولی، ما به اندازه کافی موقعیت ساختیم و بر بازی هم مسلط بودیم و این عملکردی که ارائه کردیم، برای آینده‌مان خوب است. گل ناپولی در نتیجه عدم تمرکز کافی ما بود و بابت آن هم تاوان سنگینی داده بودیم. این بازی به ما نشان داد که توجه به جزئیات در چنین سطحی از مسابقات چقدر می‌تواند به ما برای پیشرفت‌مان کمک کند.

با وجود ناکامی در صعود به فینال کونته ترجیح داد که روی نکات مثبت عملکرد تیمش تمرکز کند که یکی از آنها عملکرد کریستین اریکسن بود. او اظهار داشت: من نیمه پر لیوان را می‌بینم. آمار را بررسی کردم و دیدم که ما موقعیت‌های فراوانی داشته‌ایم. اوسپینا بهترین بازیکن میدان بود و توپ‌های زیادی گرفت، البته انگیزه و میزان دقت‌مان جلوی دروازه حریف جای پیشرفت دارد. با این حال من از حرکاتی که بازیکنانم انجام دادند، راضی‌ام. اینکه با وجود ارائه چنین عملکردی نتوانستیم به فینال صعود کنیم ناراحت کننده است. من از عملکرد تیمم راضی‌ام اما نباید این را هم فراموش کنیم که ناپولی در لاک دفاعی فرو رفته بود و چشم به ضدحملات داشت. پس در چنین شرایطی برای هافبک‌ها پر کردن فضاهای خالی یا کانالی برای پاسکاری سخت است، البته با این وجود ما کلی موقعیت داشتیم و من هم خیلی خوشحالم که می‌بینم اریکسن نسبت به قبل بهتر با تیم تطبیق پیدا کرده است.

سرمربی پیشین چلسی در پایان تأکید کرد: در مجموع این همان اینتری است که من می‌‌خواهم ببینم، یک تیم جنگنده که به ناپولی اجازه هیچ حرکتی ندارد و حریف هم فقط با واکنش‌های دروازه‌بانش جان سالم به در برد. این‌ها حقایق بازی هستند. ما 60 درصد تملک توپ داشتیم و نسبت به حریف شوت‌های به مراتب بیشتر به سمت دروازه. ناپولی به فینال رسید و ما به احترام این موفقیت‌شان کلاه از سر برمی‌داریم اما من باید عملکرد تیم را بر اساس همه آنچه دیدم ارزیابی کنم، نه فقط نتیجه. از عملکرد تیمم در مجموع دو بازی رفت و برگشت راضی‌ام و معتقدم حق ما بود که به فینال صعود کنیم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم