کمدی راز آلود سعید آقاخانی در سکوت خبری آماده نمایش شد

کمدی راز آلود سعید آقاخانی با حضور بازیگران جذاب و تیم تولید نون خ در سکوت خبری آماده نمایش شد.

مائده کاشیان در خراسان نوشت: یکی از اولین سریال‌های کمدی نمایش خانگی که در سال 1401 منتشر خواهد شد، مجموعه «راز بقا» به کارگردانی سعید آقاخانی است. این مجموعه به نویسندگی امیر وفایی که اولین تجربه حضور آقاخانی در رسانه نمایش خانگی را رقم زده، قرار است نوروز در پلتفرم فیلم‌نت منتشر شود. با توجه به سابقه همکاری موفقیت‌آمیز آقاخانی و وفایی در سریال «نون خ» و همچنین چهره‌هایی که در مجموعه «راز بقا» ایفای نقش کرده‌اند، این سریال یکی از آثار کنجکاوی‌برانگیز نمایش خانگی در سال جدید خواهد بود.

«راز بقا» به جای «شاخ آفریقا»

سال 99 خبر ورود سعید آقاخانی به نمایش خانگی و ساخت سریال کمدی «شاخ آفریقا» به کارگردانی او و نویسندگی مهراب قاسمخانی منتشر شد. پژمان جمشیدی و هومن سیدی نیز به عنوان بازیگران اصلی سریال به این پروژه اضافه شدند. مدتی بعد هومن سیدی اعلام کرد به دلیل تداخل این سریال با فیلم جدیدش، از بازی در «شاخ آفریقا» انصراف می‌دهد. در نهایت این مجموعه جلوی دوربین نرفت و سعید آقاخانی در همکاری با سیدمصطفی احمدی به عنوان تهیه‌کننده و امیر وفایی در مقام نویسنده، «راز بقا» را در سکوت خبری جلوی دوربین برد.

همکاری تازه آقاخانی و امیر وفایی

سعید آقاخانی و امیر وفایی پیش از «راز بقا» در سریال «شب عید» محصول سال 96 و «نون خ» با یکدیگر سابقه همکاری داشته‌اند. این همکاری در هر سه فصل «نون خ» نتیجه موفقیت‌آمیزی داشت. وفایی با نگارش قصه‌ای جذاب که می‌توانست در فصل‌های بعدی ادامه پیدا کند و طراحی شخصیت‌های محبوب و بامزه، موفق شد رضایت مخاطبان را جلب کند. مجموعه کمدی «شوخی کردم» و سریال‌هایی مانند «در حاشیه» و «دیوار به دیوار» نیز از دیگر آثاری هستند که امیر وفایی در کارنامه دارد. خاطره خوب همکاری سعید آقاخانی و این نویسنده در «نون خ»، باعث شده به نتیجه همکاری تازه آن‌ها در «راز بقا» نیز امیدوار باشیم. سابقه سعید آقاخانی به عنوان کارگردان هم، توقع مخاطب را از سریال بالا می‌برد. هرچند که این کارگردان چند سریال‌ ناموفق هم در کارنامه اش دارد اما او مجموعه‌های پرمخاطبی مانند «خوش‌نشین‌ها»، «نقطه سر خط»، «دزد و پلیس» و «نون خ» را هم ساخته است.

حضور بهرام افشاری و حسن معجونی

همان طور که اشاره کردیم «راز بقا» در سکوت خبری ساخته شد و اخبار رسمی از جزئیات قصه و بازیگران سریال منتشر نشده است. با این حال گفته می‌شود بهرام افشاری، حسن معجونی، نیما شعبان‌نژاد و کاظم نوربخش از چهره‌هایی هستند که ترکیب بخشی از بازیگران این سریال را تشکیل داده‌اند. بهرام افشاری و حسن معجونی به عنوان بازیگران اصلی «راز بقا»، برای اولین‌بار همکاری با سعید آقاخانی را تجربه کرده‌اند اما کاظم نوربخش پس از همکاری موفق با آقاخانی در «نون خ»، بار دیگر جلوی دوربین او رفته است. بهرام افشاری و حسن معجونی پیش از این توانایی خود را در ژانر کمدی ثابت کرده‌اند و جزو چهره‌های محبوب نزد مخاطبان هستند بنابراین حضور آن‌ها در نقش‌های اصلی سریال، توجه تماشاگر را جلب می‌کند.

اولین کمدی ستاره «راز بقا»

بهرام افشاری ستاره سریال «راز بقا»، تا به حال با دو مجموعه «دل» و «میدان سرخ» در نمایش خانگی دیده شده است که هر دو سریال نتوانستند با استقبال مخاطبان مواجه شوند و شکست خوردند. او اکنون با سریال آقاخانی برای اولین‌بار با یک مجموعه کمدی در نمایش خانگی حضور خواهد داشت. بهرام افشاری نوروز امسال همزمان با «راز بقا»، با فیلم کمدی «سگ‌بند» ساخته مهران احمدی نیز روی پرده سینماها حضور دارد. احتمالا این بازیگر که بیشتر با آثار کمدی خود نزد مخاطبان محبوب است، نوروز ۱۴۰۱ حضور پرسروصدایی در سینما و نمایش خانگی خواهد داشت.