کلوپ: تساوی مقابل برنلی برای‌مان طعم شکست داشت/ از دست داور عصبانی‌ام اما قبل از او خودمان را مقصر می‌دانم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نوار بردهای خانگی متوالی تیم فوتبال لیورپول در فصل جاری لیگ برتر انگلیس سرانجام امروز (شنبه) در آنفیلد مقابل برنلی قطع شد و این تیم به تساوی یک – یک رضایت داد. لیورپول پیش از این 24 برد متوالی خانگی در لیگ برتر کسب کرده بود. این نتیجه در حالی در کارنامه قهرمان زودهنگام رقابت‌ها به ثبت رسید که این تیم با گلزنی اندی رابرتسون در نیمه اول پیش افتاد و با وجود 23 شلیک دیگر به سمت دروازه حریف نتوانست گل بعدی را بزند که دلیل آن واکنش‌های خوب نیک پاپ دروازه‌بان برنلی بود. 21 دقیقه به پایان کار جی رودریگس گل تساوی را برای برنلی زد و با وجود باقی ماندن فرصتی نسبتاً زیاد برای زدن گل دوم، لیورپول موفق به انجام این کار نشد.

نارضایتی لیورپولی‌ها دوچندان هم شد زمانی که یک برخورد مشکوک میان یوهان برگ گودموندسون بازیکن برنلی با رابرتسون در محوطه جریمه برنلی، از سوی داور پنالتی تشخیص داده نشد. به همین دلیل هم بود که یورگن کلوپ پس از به صدا درآمدن سوت پایان خشمگینانه به داخل زمین بازی رفت تا اعتراض خود را به اعضای تیم داوری نشان دهد، هرچند او چند دقیقه بعد اعتراف کرد که شاگردانش بیشتر باید خودشان را مقصر بدانند.

 

کلوپ پس از بازی به شبکه BT Sport انگلیس گفت: بازی واقعاً خوبی بود، اما ما در را برای بازگشت برنلی باز گذاشتیم در حالی که باید کار آنها را یکسره می‌کردیم. باید حداقل دو، سه یا چهار گل می‌زدیم. داور خیلی از برخوردها را آسان می‌گرفت و اجازه می‌داد بازی ادامه پیدا کند و به همین دلیل مشخص بود که وقتی توپی به سمت محوطه جریمه برسد، باید احساس خطر کنیم. حریف در انجام کاری که تبحر دارد، خوب عمل کرد و من برایش احترام قائلم. تقصر خودمان بود، چون باید بازی را می‌بستیم، اما این کار را نکردیم. برنلی تیمی است که تا آخرین دقیقه در بازی می‌ماند و دو مهاجم طراز اول دارد که به صورت مداوم دنبال توپ هستند. وقتی کار به دقایق آخر کشیده شد، هر چقدر که ما برای زدن گل دوم بیشتر فشار می‌آوردیم، مهاجمان آنها خطرناک‌تر می‌شدند. به همین دلیل است که شما همیشه باید قدر موقعیت‌های‌تان را بدانید.

سرمربی آلمانی لیورپول افزود: از این بازی یک امتیاز گرفتیم و این چیزی نبود که ما می‌خواستیم. حس می‌کنیم که بازی را باخته‌ایم. بعد از این باید بیشتر حواس‌مان را جمع کنیم. ما از دست داور هم عصبانی هستیم، اما اول از همه باید از خودمان انتقاد کنیم که چرا کار را یکسره نکردیم. در یک مقطع از بازی انگار ما بودیم و پاپ، اما هرچه زدیم گل نشد. تیم ما 99 درصد مواقع کارش را درست انجام می‌دهد، اما زمانی که کارش را دست انجام ندهد، من نمی‌توانم از آن انتقاد نکنم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم