کاسانو: من بزرگترین استعداد به هدر رفته دنیا هستم/ فوتبالیست نمی‌شدم، قصاب می‌شدم!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اینکه حواشی دوران بازیگری آنتونیو کاسانو بیشتر از افتخارات فوتبالی‌اش بود و در همین مسائل هم نگذاشت استعدادش شکوفا شود بر کسی پوشیده نیست. خود او هم به این موضوع اذعان دارد تا جایی که می‌گوید او بزرگترین استعداد هدر رفته فوتبال دنیاست.

مهاجم پیشین تیم‌های فوتبال اینتر، میلان، رئال مادرید و سامپدوریا درباره حرفه پرحاشیه‌اش گفت: در سال‌های اخیر من بزرگترین استعداد بوده‌ام که همه چیزش را بر باد داده است، چون واقعاً باور دارم که خودم را هدر دادم. تغییر کردن یک چیز است و اینکه نخواهی تمرین کنی، به همه توهین کنی، از صبح تا شب با همه بحث و جدل داشته باشی یک چیز دیگر است. اگر بخواهی به سبک نابغه‌ وحشی که همه قوانین را می‌شکند زندگی کند، همین می‌شود و من واقعاً بارها و بارها پا را از حد فراتر گذاشتم. بچه‌دار شدن اما آدم را تغییر می‌دهد. اگر من در 20 سالگی صاحب فرزند می‌شدم، احتمالاً هر عمل زشت و بدی که وجود داشت را به آنها آموزش داده بودم. الان اما خیلی بهتر شده‌ام و تمام این‌ها را مدیون همسرم هستم. به داشتن شخصی مانند او در کنار خودم افتخار می‌کنم.

کاسانو در تیم باری کشف شد و بعد از آن به رم رفت جای یکه در کنار توتی یک زوج هجومی خطرناک را ساخت اما پیشنهاد رئال مادرید او را برای ترک جالوروسی وسوسه کرد و سال 2006 راهی مادرید شد و در آنجا زیر نظر هموطن خودش فابیو کاپلو هم تمرین کرد.

او درباره حضورش در رئال مادرید تأکید کرد: بزرگترین حسرت زندگی من ندانستن قدر فرصتی بود که در سن 23 سالگی برای بازی در بزرگترین باشگاه تاریخ در کنار کسانی مانند زین‌الدین زیدان و رونالدو (نازاریو) داشتم. من در رئال مادرید یک فرصت بزرگ را به هدر دادم. من عملاً برای گرفتن لوئیز فیگو و مایکل اوون به رئال مادرید رفته بودم که این خیلی خوب بود اما به جای استفاده از فرصت‌هایم، آنها را یکی پس از دیگر از دست دادم و مصیبت پشت مصیبت. بعد کاپلو آمد و من در تمرینات 16 کیلو وزن کم کردم، در سه بازی دو گل زدم اما بازی چهارم او مرا نیمکت‌نشین کرد. من عقلم را از دست دادم و وقتی هم که به کاپلو بی‌احترامی کنی، تو را کنار می‌گذارد، البته بعد از آن ماجرا او یک بار دیگر به من فرصت داد. او کارهای زیادی در حق من انجام داد اما برای جبران لطفش کارهای زیادی نکردم.

یکی از جنجالی‌ترین بخش‌های دوران بازیگری کاسانو درگیری‌اش با ریکاردو گاریونه رئیس پیشین باشگاه سامپدوریا بود. او در این خصوص هم اظهار داشت: بهترین تجربه دوران بازیگری من در سامپدوریا بود. من بعد از 18 ماه تاریک در رئال مادرید به سامپدوریا رفتم اما در آنجا خودم را پیدا کردم و دست به کارهای خارق‌العاده‌ای زدم. آن فصل در سری A چهارم شدیم و به فینال جام حذفی ایتالیا هم رسیدیم آن هم با یک تیم انصافاً معمولی و متوسط. در همان فصل بود که من با همسرم هم آشنا شدم و به همین دلیل است که من برای همیشه در شهر جنوا (شهری که تیم سامپدوریا در آن مستقر است) باقی می‌مانم.

کاسانوی 37 ساله اعتراف کرد باشگاه سامپدوریا به او پیشنهاد کرده به این باشگاه برگردد و در پستی متفاوت مشغول به کار شود.

او ادامه داد: من 6 ماه پیش با ماسیمو فررو، رئیس باشگاه سامپدوریا ملاقات داشتم و با هم به ارزیابی شرایط تیم پرداختیم. ما با هم حرف زدیم و و درباره اینکه من مدیر ورزشی باشگاه شوم حرف زدیم. باید ببینیم که آیا او هنوز هم پای حرفش هست یا نه.

کاسانو در پایان درباره اینکه اگر فوتبالیست نمی‌شد، چه آینده‌ای داشت، گفت: از آنجایی که به ندرت به مدرسه می‌رفتم و بچه درس‌خوانی هم نبودم، فکر نمی‌کنم که در تحصیل موفق می‌شدم اما فکر هم نمی‌کنم که سراغ خلاف می‌رفتم و با آدم‌های بد معاشرت می‌کردم، چون مادرم از این موضوع بسیار ناراحت می‌شد. اگر فوتبالیست نمی‌شدم احتمالاً در یک مغازه قصابی یا سوپرمارکتی کار می‌کردم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم