پشت پرده ناآرامی رختکن بارسلونا/ وقتی ستین مستقیماً با مسی و سوارس صحبت نمی‌کند!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که صدرنشینی جدول و پیشتازی در کورس قهرمانی لالیگا از چنگ بارسایی‌ها پریده و آنها خودشان را در فاصله دو امتیازی رقیب دیرینه‌شان یعنی رئال مادرید می‌بینند، آشوب در رختکن و بروز اختلاف میان بازیکنان و اعضای کادر فنی تنها چیزی است که هواداران این تیم نمی‌خواهند.

بارسلونا شنبه شب در هفته سی‌و‌دوم لالیگا دو بار برتری‌اش مقابل سلتاویگو را با تساوی عوض و در نهایت به تساوی بسنده کرد. رئال مادرید هم از این فرصت استفاده کرد و با کسب پیروزی در خانه اسپانیول حاشیه امنیتش در صدر جدول رده‌بندی را به دو امتیاز افزایش داد.

این اما تنها اتفاق بدی نبود که در جریان بازی آبی‌و‌اناری‌ها مقابل سلتاویگو رخ داد. چند منبع خبری در اسپانیا از جمله نشریات مارکا، آ اس، اسپورت، رادیو کادنا سر و … از بروز اختلاف میان بازیکنان و اعضای کادر فنی و در رأس آنها سرمربی تیم کیکه ستین پرده برداشتند. اگرچه ستین در نشست خبری امروز (دوشنبه) خود این موضوع را تکذیب کرد، اما هنوز هم اخبار و شایعات فراوانی درباره این موضوع شنیده می‌شود. در حقیقت مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد شائبه بروز اختلاف میان بازیکنان و کادر فنی چندان هم بی‌پایه و اساس نیست.

برنامه «ال‌پارتیداسوی» در شبکه تلویزیونی «مویستار» اسپانیا، کلیپی را از نیمکت تیم فوتبال بارسلونا هنگام وقت استراحت کوتاه نیمه دوم بازی مقابل سلتاویگو منتشر کرده که در آن کاملاً مشخص است لیونل مسی، کاپیتان تیم از گوش کردن به دستورات ادر سارابیا، دستیار کیکه ستین خودداری می‌کند و در حالی که سارابیا سعی دارد به سمت او نزدیک شود تا دستورات ستین را منتقل کند، ستاره آرژانتینی در حال نوشیدن آب او را نادیده می‌گیرد و با پشت کردن به او از محل دور می‌شود.

سارابیا با دیدن این حرکت مسی تعجب و بلافاصله دوباره سعی می‌کند که با او صحبت کند. در کلیپ منتشر شده مشخص است که مسی در حال برگشتن برای سمت نیمکت است تا بطری آبی که در دست داشت را زمین بگذارد، اما زمانی که متوجه می‌شود سارابیا منتظر اوست تا صحبت کند، سر جای خود می‌ماند. تمام این اتفاقات در حضور ستین که چهره‌اش نشان می‌داد بسیار جدی و از این وضعیت ناراضی است، رخ می‌دهد.

تیم فوتبال بارسلونا , کیکه ستین , لالیگا اسپانیا , لیونل مسی ,

این اما تنها صحنه‌ای نبود که برنامه ال‌پارتیداسو برای اثبات وجود اختلاف و روابط متشنج میان بازیکنان بارسلونا و کادر فنی این تیم منتشر کرده است، چرا که در کلیپی دیگر لوئیس سوارس که پس از تعویضش روی سکوها رفته با چهره‌ای خشمگین نمایش داده می‌شود که با عصبانیت در حال صحبت با سارابیاست. مصاحبه‌ای که سوارس پس از بازی با گزارشگر شبکه تلویزیونی مویستار انجام داد هم کاملاً ثابت می‌کرد که موضع او در قبال کادر فنی چیست. او گفت: «نمی‌دانم در بازی‌های خارج از خانه چه بلایی سر تیم‌مان می‌آید؟ فکر می‌کنم مربیان به یک دلیل مشخص روی نیمکت تیم‌ها هستند».

 

طبق گزارش نشریه مارکا، پس از به صدا درآمدن سوت پایان بازی و در بازگشت بازیکنان به رختکن ورزشگاه بالایدوس، اختلافات میان آنها و کادر فنی اوج و مشاجره‌ای تند میان آنها در می‌گیرد. تعدادی از بازیکنان به شدت از تصمیم‌های کادر فنی انتقاد می‌کنند و ظاهراً پس از پیروزی رئال مادرید مقابل اسپانیول، شدت اختلافات میان بازیکنان و مربیان بارسلونا بیشتر هم می‌شود. طبق ادعای مارکا، بازیکنان بارسلونا هنوز از دست سارابیا به خاطر اظهارات انتقاد‌آمیزش درباره آنها پس از شکست در ال‌کلاسیکوی خارج از خانه در اسفند ماه سال گذشته ناراحت هستند و اینکه کیکه ستین به جای اینکه خودش توصیه‌های فنی لازم را به آنها بگوید سارابیا را واسطه می‌کند، ناراحتی‌شان را دوچندان کرده است. ستین پس از ال‌کلاسیکوی اخیر سعی کرد میان بازیکنانش و سارابیا میانجیگری کند، اما به نظر می‌رسد که تلاش‌های او ثمربخش نبوده است.

تیم فوتبال بارسلونا , کیکه ستین , لالیگا اسپانیا , لیونل مسی ,

سرمربی سابق بتیس اما وجود هرگونه اختلاف میان او و دستیارانش با بازیکنان را رد می‌کند. او در نشست خبری امروز خود گفت: (در استراحت کوتاه بازی مقابل سلتاویگو برای نوشیدن آب) هیچ اتفاق خاصی رخ نداد. ما فقط یکسری موضوعات تاکتیکی را به تیم گوشزد کردیم، همین. نمی‌دانم شما چه داستانی می‌خواهید درباره‌اش بسازید.

در همین حال رادیو کادناسر اسپانیا گزارش کرده است که کادر فنی بارسلونا امروز پس از تمرینات تیم یک جلسه‌ توجیهی کاملاً جدی با بازیکنان این تیم داشته و در آن سرمربی تیم نکات مختلفی را به بازیکنان گوشزد کرده است. ممکن است این جلسه منجر به تغییر جو تیم شود، اما اینکه این تغییر سازنده باشد یا بر شدت تنش‌ها اضافه کند، مشخص نیست. گویا در این جلسه ستین درباره روابط میان بازیکنان و دستیارانش به خصوص سارابیا صحبت کرده است. طبق گزارش کادناسر، لیونل مسی و لوئیس سوارس خواهان ارتباط مستقیم با ستین هستند و اینکه او دستوراتش را از طریق دستیارانش به گوش آنها برساند، نمی‌پسندند. ارنستو والورده سرمربی سابق بارسلونا تمام دستورات فنی را شخصاً به بازیکنانش انتقال می‌داد و این همان چیزی است که مسی و سوارس از ستین می‌خواهند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم