ونگر: بیشتر از همه بابت از دست دادن رونالدو افسوس خوردم/ او پیراهن آرسنال را هم داشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرسن ونگر می‌گوید یکی از بزرگترین حسرت‌ها دوران کاری‌اش به عنوان مربی از دست دادن فرصت خرید کریستیانو رونالدو بوده است. رونالدو تابستان سال 2003 به لطف درخششی که در تیم اسپورتینگ لیسبون پرتغال داشت، مورد توجه اکثر تیم‌های بزرگ اروپایی قرار گرفت و در نهایت این منچستریونایتد بود که در کورس با سایر رقبا او را خرید. آرسنال هم یکی از مشتریان رونالدو بود و طبق ادعای ونگر خود بازیکن هم به این تیم گرایش داشت و طرفین حتی با یکدیگر به توافق هم رسیده بودند.

ونگر در گفت‌و‌گو با نشریه گاردین انگلیس، در پاسخ به این سؤال که بابت همه بازیکنانی که از دست شان داده بیشتر برای کدام یک افسوس خورده است، گفت: عجب سؤال سختی! خب من باید بگویم که فقط یک بازیکن نبوده بلکه 50 تا بوده است! با این حال شاید کریستیانو رونالدو آن بازیکنی بود که من از شنیدن خبر رفتنش به منچستریونایتد بیشترین افسوس را خوردم. آن زمان ما حتی با اسپورتینگ لیسبون هم توافق کرده بودیم اما منچستر یونایتدی که کارلوس کی‌روش را به عنوان دستیار در اختیار داشت، فوراً دست به کار شد و توانست با پیشنهادی بهتر از پیشنهاد ما رونالدو را بگیرد.

ونگر ادامه داد: ما در آن زمان با رونالدو به توافقات اولیه دست پیدا کرده بودیم. او حتی پیراهن آرسنال را هم داشت و من در زمین تمرینی با او و مادرش یک وعده ناهار صرف کردم. رونالدو اما تنها یک نمونه از این بازیکنان است. تاریخ یک باشگاه بزرگ را که زیر و رو کنید، کلی از این بازیکن پیدا می‌کنید که فرصت جذب‌شان از دست رفته است.

رونالدو با منچستریونایتد افتخاراتی مانند قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، لیگ قهرمانان اروپا و توپ طلا را برد و سال 2009 به رئال مادرید پیوست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم