واکنش زیاش به نیمه تمام ماندن لیگ هلند: این چه تصمیم مزخرفی است!/ آیندهون هم با تفاضل گل قهرمان شده بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مطابق انتظار مقامات کشور هلند به منظور جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در این کشور، دستور تعطیلی مسابقات فوتبال این کشور را صادر کردند و به این ترتیب فصل جاری لیگ اردویژه در حالی که آژاکس صدرنشین و شانس اول قهرمانی بود مختومه اعلام شد و هیچ تیمی به عنوان قهرمان معرفی نشد و هیچ تیمی هم سقوط و صعود نخواهد کرد. این تصمیم اما با مخالفت شدید حکیم زیاش بازیکن تیم فوتبال آژاکس مواجه شده است. البته پیش از زیاش هم این تصمیم مخالفان زیادی داشته از جمله باشگاه اوترخت که به خاطر وضعیت فعلی‌اش در جدول از کسب سهمیه لیگ اروپای فصل آینده بازمانده است.

زیاش که تیمش به لطف تفاضل گل بیشتر نسبت به آلکمار صدرنشین جدول اردویژه بود، در خصوص مختومه اعلام شدن لیگ به شبکه AD‌ هلند گفت: این واقعاً جدی است؟ این چه تصمیم بی‌منطقی است؟ ما به هر حال صدرنشین جدول لیگ هستیم. تمام این بحث‌ها که آلکمار نسبت به ما برای قهرمانی شایسته‌تر است فقط به خاطر این است که این تیم در این فصل دو بار ما را شکست داده؟ پس تفاضل گل که همیشه ملاک تعیین کننده تیم برتر بوده، الان حساب نیست؟ این واقعاً مزخرف است. پی‌اس‌وی آیندهوون سال 2007 چطور قهرمانی شد؟ دقیقاً به خاطر داشتن یک گل بیشتر. اینکه ما قهرمان رسمی لیگ نیستیم قبول. البته که خودم هم ترجیح می‌دادم که ما در زمین بازی برنده و قهرمان شویم اما اگر قرار باشد یک تیم شایسته قهرمانی دانسته شود، به نظر من آن تیم آژاکس است.

 

پایان اردویژه به معنای پایان حضور زیاش در آژاکس هم هست چرا که این هافبک مراکشی در ماه فوریه با چلسی به توافق رسید و از فصل آینده در تیم آبی‌پوش شهر لندن توپ خواهد زد.

زیاش از اینکه دوران حضورش در آژاکس اینگونه به پایان می‌رسد ابراز تأسف کرد و افزود: اگر فصل ادامه پیدا می‌کرد، می‌توانست یک پایان خوب برای حضورم در آژاکس رقم بخورد. با این شرایط مسلماً من دوست ندارم که از آژاکس جدا شوم اما مدتی که بگذرد قطعاً من از مرور خاطرات خوبم در این تیم لذت خواهم برد که اتفاقات فصل گذشته حتماً جزو آنها خواهد بود، فصلی که قهرمان شدیم و در لیگ قهرمانان هم تا نیمه نهایی بالا رفتیم و همه دنیا را با بازی‌مان حیرت زده کردیم. تمام این اتفاقات سبب می‌شود که من همیشه نسبت به بازیکنان آژاکس احساس خوبی داشته باشم و تا ابد خاطرات بازی در این تیم را به یاد بسپارم. الان اما وقت آن است که تجربه‌ای جدید کسب کنم.

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم