هشدار جدی رئیس جمهور صربستان به بازیکن رئال مادرید درباره ترک دوباره قرنطینه

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ESPN، خروج لوکا یوویچ مهاجم صرب تیم فوتبال رئال مادرید از قرنطینه‌ای که در صربستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال شده، با هشدار جدی رئیس جمهور این کشور همراه شد.

یوویچ روز پنجشنبه با کسب اجازه از کادر پزشکی باشگاه رئال مادرید، با یک پرواز از مادرید به صربستان برگشت. از آن روز او در شهر بلگراد بوده است. مشابه چنین کاری را هم نیکلا نینکوویچ از تیم دسته دومی آسکولی در فوتبال ایتالیا انجام داده است. در این مدت او اقدام به خروج از خانه‌اش برای انجام یکسری کارهای شخصی کرد که رئیس جمهور صربستان به شدت از آن انتقاد کرده است.

الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان در خصوص اقدام این دو بازیکن برای ترک قرنطینه گفت: یکی از این دو بازیکن (نینکوویچ) در هتل است و دیگری (یوویچ) در آپارتمان خودش. اگر هر کدام از آنها این محل‌ها را ترک کنند، بازداشت خواهند شد. به نظر من هر دوی آنها از کاری که انجام داده‌اند پشیمان خواهند شد اما من باید خیلی صریح به آنها اعلام کنم که جان و سلامت مردم برای ما به مراتب بیشتری از میلیون‌ها یورویی که آنها حقوق می‌گیرند، ارزش دارد. با این حال ما اکنون قصد نداریم کسی را به چهارمیخ بکشیم.

با ابتلای یکی از بازیکنان تیم بسکتبال باشگاه رئال مادرید، از آنجایی که بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه هم از وسائل تمرینی مشترک با بسکتبالیست‌های باشگاه استفاده می‌کنند، تمام اعضای تیم سفیدپوش مادرید هم قرنطینه شده‌اند و یوویچ هم یکی از آنها بود. با این حال یوویچ بی‌توجه به این موضوع از قرنطینه خارج شده است.

 

در همین حال منابع نزدیک به باشگاه رئال مادرید به ESPN گفته‌اند روحیه پایین یوویچ به دلیل مصدومیتی که در هفته‌های اخیر دچارش شد، سبب شده است که پزشکان رئال مادرید به این بازیکن صرب اجازه دهند دوران قرنطینه را در کشورش سپری کند و حتی آن را برای او مفید بدانند.

با این وجود یوویچ بابت اقدامش عذرخواهی کرد و تأکید کرد که هیچ شخصی به او در این خصوص توصیه‌‌ای مناسب نکرده است.

بازیکن سابق تیم اینتراخت فرانکفورت گفت: زمانی در که در اسپانیا بودم، تست کرونایم منفی بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم به صربستان سفر کنم تا به مردم‌مان کمک کنم و نزدیک خانواده‌ام باشم. این تصمیم هم با موافقت باشگاه صورت گرفت. زمانی که وارد صربستان شدم، دوباره تست کرونا دادم و باز هم منفی شد. من بسیار متأسفم که بعضی از مردم به شیوه‌ای غیرحرفه‌ای کارشان را انجام می‌دهند اما اینجا کسی به من دستور‌العمل‌‌های مناسبی درباره اینکه در دوران قرنطینه خانگی چه کارهایی باید انجام دهم، ارائه نکرد. من از قرنطینه خارج شدم چون از قوانین آگاه نبودم. می‌دانم باورش برای‌تان سخت است اما این حقیقت دارد. من قصد ندارم که تقصیر را گردن مسئولان بیندازم. من می‌دانستم که در قرنطینه هستم اما نمی‌دانستم که در قرنطینه اجازه انجام چه کارهایی را دارم یا ندارم.

 در اسپانیا و تا جایی که از طریق اینترنت اطلاع دارم حتی در ایتالیا، مردم با وجود قرنطینه اجازه دارند که به داروخانه و سوپرمارکت بروند و مایحتاج‌مان را تهیه کنند اما در صربستان اجازه همین کار را هم نداریم. من از تمام آنهایی که به نوعی به خطر انداختم‌شان عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم که در کنار هم بتوانیم بر این مشکل غلبه کنیم.

یوویچ تابستان سال گذشته با قراردادی 70 میلیون یورویی از تیم اینتراخت فرانکفورت به رئال مادرید پیوست.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم