نسل درخشان لژیونرهای ایرانی در لیگ برتر پرتغال/ 3 بازیکن سپاهان در رادار پرتغالی‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از Footbola ایتالیا، تنها یک هفته تا از سرگیری فصل جاری لیگ برتر پرتغال باقی مانده است اما حضور درخشان و جالب 3 بازیکن ایرانی در این رقابت‌ها مورد توجه قرار گرفت. بازار فوتبال پرتغال روی بازیکنان ایرانی تمرکز کرده و شاید در آینده‌ای نزدیک تعداد بیشتری از این کشور به این لیگ راه یابند.

موضوع تعجب‌برانگیز اینجاست که تا پیش از توقف لیگ برتر پرتغال به خاطر شیوع ویروس کرونا 2 بازیکن ایرانی در جمع 10 گلزن برتر رقابت‌ها جای گرفتند. در رده دهم برترین گلزنان مهرداد محمدی، مهاجم آوِس که تیمش فصل فاجعه‌باری را گذرانده، قرار دارد. 7 گل و 6 پاس گل آمار او در 20 بازی است.

مهدی طارمی , مهرداد محمدی ,

در واقع مهرداد محمدی 50 درصد گل‌های تیمش را به ثمر رساند. وی پس از نخستین تجربه حضورش در یک لیگ خارجی عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش داشت و به احتمال فراوان  با سقوط آوِس به تیم دیگری خواهد پیوست. مهرداد محمدی با انعطاف بدنی و سرعتش در تمام مناطق زمین حضور فعالی دارد.

این رسانه ایتالیایی سپس درباره مهدی طارمی نوشت: او نیز یک استعداد خوب ایرانی است که تابستان گذشته وارد لیگ برتر پرتغال شد. کارلوس کارواخال (سرمربی ریوآوه) کارهای عالی به صورت انفرادی برای بازیکنان تیمش انجام داد و مهدی طارمی بیشترین استفاده را کرد. مهدی طارمی 8 گل برای ریوآوه به ثمر رساند و این تیم حتی رویای حضور در لیگ اروپا را با این گلزنی‌ها دارد.

امیررضا عابدزاده، درواز‌ه‌بان ماریتمو نیز از نگاه Footbola ایتالیا یک بازیکن درخشان ایرانی در لیگ برتر پرتغال است.

Footbola درباره این دروازه‌بان نوشت: امیررضا عابدزاده دروازه‌بان اصلی تیم ملی فوتبال ایران نیست اما در جام جهانی 2018 به عنوان دروازه‌بان ذخیره کشورش حضور داشت. شاید استمرار بازی در لیگ برتر پرتغال باعث حفظ جایگاهی برای او در تیم ملی ایران شود.

در پایان این گزارش آمده است: شاید تعداد حضور بازیکنان ایرانی در فوتبال پرتغال گسترش یابد و به همین 3 بازیکن کنونی ختم نشود. لیگ قهرمانان آسیا توسط نمایندگان باشگا‌های پرتغالی رصد می‌شود و می‌خواهند بازیکنان مستعدی را جذب کنند. سپاهان تیمی است که به طور ویژه‌ای از سوی پرتغالی‌ها تحت کنترل قرار دارد. پیام نیازمند، سروش رفیعی و محمد محبی آینده خوبی برای حضور در تیم‌های اروپایی دارند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم