مگوایر مجرم شناخته و به حبس 21 ماهه محکوم شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم, دادگاه رسیدگی کننده به پرونده هری مگوایر مدافع انگلیس منچستریونایتد که چند روز قبل در یونان به دلیل درگیری با پلیس این کشور بازداشت شده بود, اتهامات او مبنی بر ضربت شتم و حمله به پلیس, مقاومت دربرابر دستگیری, تلاش مکرر برای رشوه دادن را تایید و او را به 21 ماه و 10 روز حبس محکوم کرد که البته این مجازات تعلیقی است و در صورت تکرار تخلف اجرایی می‌شود. 

مگوایر و دوست وی کریستوفر شرمان پنجشنبه شب در جزیره میکونوس یونان با چند تن از ماموران پلیسی که برای پایان دادن به یک نزاع در یک کافه مداخله کردند درگیر شدند و حتی دو تن از آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. مگوایر با وجود تلاش فراوان برای بازداشت نشدن با دستبند به اداره پلیس انتقال داده شد و روز بعد به قید وثیقه آزاد شد و به انگلیس برگشت. به این ترتیب وکلای مگوایر پیگیر کارهای حقوقی او شدند و  به نیابت از او در دادگاه حاضر شدند.

 

   طبق ادعای وکلای یونانی مگوایر در جلسه رسیدگی به اتهامات او, دلیل اغتشاش مگوایر, تعرض دو توریست آلبانیایی به خواهر او بوده, کسی که در اثر تزریق شدن یک ماده ناشناخته به او فوراً از حال رفته بود. به همین دلیل زمانی که پلیس برای خاتمه دادن به این نزاع مداخله کرد مگوایر که از اتفاقات رخ داده به شدت عصبانی بود با آنها هم درگیر می‌شود. او  پس از بازداشت شدن از ماموران پلیس می‌خواهد که به بیمارستان محل انتقال خواهرش برده شود و زمانی که با مخالفت آنها روبه‌رو می‌شود سعی در رشوه داده به آنها می‌کند که این هم به جرم‌هایش اضافه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم