مولر به رکورد دی‌بروینه در بوندس‌لیگا رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در شب پیروزی 5 بر 2 بایرن مونیخ مقابل اینتراخت فرانکفورت در هفته بیست‌و‌هفتم بوندس‌لیگا، توماس مولر مهاجم باواریایی‌ها به رکورد کوین دی‌بروینه در زمان بازیگری‌اش در تیم ولفسبورگ رسید.

در پیروزی قاطع باواریایی‌ها، مولر پاس گل اول تیمش در دقیقه 17 بازی را به لئون گورتزکا داد تا در ثبت دومین برد متوالی تیم تحت هانسی فلیک پس از پایان تعلیق دو ماهه لیگ، نقش‌آفرینی کرده باشد.

این هفدهمین پاس گل مولر در این فصل بود که او را در کنار کوین‌دی‌بروین رکورددار دارنده بیشترین پاس گل در 27 هفته از بوندس‌لیگا قرار داد. علاوه بر این 17 پاس گل، مولر 6 گل هم زده و این در حالیست که او مدتی است نسبت به گذشته کمی دورتر از دروازه حریف بازی می‌کند.

رکورد بیشترین پاس گل در یک فصل کامل از بوندس‌لیگا همچنان در اختیار دی‌بروینه است که در فصل 15-2014 ، بیست‌و‌یک بار برای هم‌تیمی‌هایش موقعیت گلزنی ساخت و علاوه بر آن هم خودش 10 گل به ثمر رساند. به همان دلیل هم او در پایان آن فصل با وجود نایب قهرمانی تیمش و مغلوب شدن در کورس با بایرن مونیخ، به عنوان بهترین بازیکن فصل بوندس‌لیگا معرفی شد.

اکنون مولر 7 هفته دیگر فرصت دارد تا 5 پاس گل دیگر بدهد و رکورد دی‌بروینه را هم بشکند و به تنهایی رکورددار شود اما مولر برای تصاحب عنوان دارنده بیشترین پاس گل رقیبی جدی مانند جیدون سانچو از بوروسیا دورتموند دارد. بال انگلیسی دورتموندی‌ها این هفته در پیروزی 2 بر صفر تیمش مقابل وردبرمن شانزدهمین پاس گل خود را داد و هنریک مخیتاریان (16-2015) به عنوان رکورددار قبلی بیشترین پاس گل در یک فصل بوندس‌لیگا در تیم دورتموند را پشت سر گذاشت.

تیم‌های بایرن مونیخ و دورتموند که رده‌‌های نخست و دوم جدول رده‌بندی را در اختیار دارند، سه‌شنبه هفته جاری در هفته بیست‌و‌هشتم بوندس‌لیگا دربی معروف درکلاسیکر را برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم