موافقت مشروط چین با برگزاری متمرکز دیدارهای انتخابی جام جهانی 2022

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدارهای انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آسیا در حالی پنج هفته خود را پشت سر گذاشته است که دیدارهای باقیمانده آن در ماه‌های مارس و ژوئن (فروردین و خرداد) به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، متوقف شد.

از همین رو، هنوز تکلیف مرحله نخست این رقابت‌ها مشخص نشده است و طبق برنامه اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) دیدارهای باقیمانده انجام خواهد شد، البته تیم‌های سید اول 8 گروه هنوز 4 بازی انجام داده‌اند و 4 دیدار دیگر پیش‌رو خواهند داشت. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا بازی‌های باقیمانده طبق روال سابق انجام می‌شود و تیم‌ها باید به کشورهای مختلف سفر کنند یا بازی‌ها به صورت متمرکز در یکی از کشورهای حاضر در هر گروه انجام می‌شود. از آنجایی که احتمال حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نزدیک به صفر است، میزبانی نیز معنای عملی نخواهد داشت و به همین دلیل متمرکز برگزار شدن بازی‌ها محتمل است.

در این شرایط چین که وضعیت خوبی در گروه A مسابقات ندارد و با 7 امتیاز از چهار مسابقه در رده دوم است، هنوز چهار مسابقه پیش‌رو دارد که در سه دیدار میزبان و تنها در یک دیدار میهمان خواهد بود. به همین دلیل رئیس فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرده چین با برگزاری متمرکز بازی‌ها به دلیل از دست رفتن امتیاز میزبانی مخالف است و پیشنهاد کرده در صورت برگزاری متمرکز بازی‌ها، چین میزبان دیدارهای گروه A باشد که تیم‌های سوریه، چین، فیلیپین، مالدیو و گوام در آن حضور دارند.

شرایط چین هم مشابه شرایط تیم ملی ایران است. تیم ملی کشورمان هم تاکنون چهار دیدار خود را برگزار کرده و چهار دیدار هم باقیمانده است که در سه دیدار میزبان و تنها در یک دیدار مقابل کامبوج میهمان خواهد بود. تیم ملی فوتبال کشورمان از چهار دیدار ابتدایی خود 6 امتیاز کسب کرده و پس از عراق و بحرین 11 و 9 امتیازی در رده سوم قرار دارد. هنگ‌کنگ هم با 5 امتیاز و کامبوج تنها با یک امتیاز در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم