موافقت بازیکنان بایرن مونیخ با کاهش حقوق‌شان برای کمک به باشگاه

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه بیلد آلمان، سازمان لیگ فوتبال آلمان برای جبران ضررهای مالی ناشی از تعلیق مسابقات در این کشور که پیامد شیوع کرونا بوده است، تصمیم به اتخاذ یکسری تمهیدات اقتصادی گرفته است.

طبق ادعای نشریه بیلد، بازیکنان بایرن مونیخ و چند باشگاه دیگر آلمان حاضر شده‌اند که بخشی از حقوق خود ببخشند تا به این طریق از فشار مالی موجود روی باشگاه بکاهند.

قطع درآمدهای حاصل از فروش بلیت، فروش حق پخش تلویزیونی و عقد قراردادهای اسپانسری سبب وارد آمدن صدها میلیون یورو ضرر مالی به باشگاه‌های اروپایی شده است که جبران آنها دو راه بیشتر ندارد. یکی از سر گرفته شدن مسابقات برای از دست ندادن درآمدهای مذکور است و دیگری کاهش هزینه‌ها که در بایرن مونیخ بازیکنان به اجرای مورد دوم رضایت داده‌اند. بر این اساس آنها حاضر شده‌اند که از دریافت 20 درصد (یک پنجم) از حقوقشان صرفنظر کنند.

موافقت با کاهش حقوق برای جبران ضرر باشگاه‌ها اما تنها از جانب بازیکنان نبوده و اعضای کادر فنی و اجرایی آنها هم آمادگی خود را برای انجام این کار اعلام کرده‌اند. در تیم فوتبال بوروسیا دورتموند، سرمربی این تیم لوسین فاوره برای کاهش حقوق خود اعلام آمادگی کرده است. ظاهراً مسئولان باشگاه دو سناریو را به اعضای این باشگاه پیشنهاد داده‌اند؛ کاهش 20 درصد از حقوق در خصوص از سر گرفته نشدن و کاهش 10 درصد در صورت ادامه بازی‌ها پشت درهای بسته که در مورد دوم باشگاه از درآمدهای حاصل از حق پخش بی‌بهره نخواهد بود.

پیش از این بازیکنان مونشن‌گلادباخ، وردبرمن،‌ شالکه و بایرلورکوزن نیز پیشنهاد مدیران این باشگاه‌ها برای کاهش حقوقشان به منظور جبران ضرر‌های مالی ناشی از شیوع کرونا را پذیرفته‌اند. در واقع این جنبش هفته گذشته با داوطلب شدن بازیکنان مونشن‌گلادباخ برای کاهش دستمزدهای‌شان در آلمان آغاز شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم