مقایسه آماری کپا و مندی؛ فرشته نجاتی که گران‌ترین بازیکن چلسی را به نیمکت فرستاد + آمار

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه سان انگلیس، ادوارد مندی دروازه‌بان جدید چلسی در این تیم شروع خوبی را تجربه کرده و آمارها هم به وضوح گویا این موضوع هستند که چگونه از زمان ورود این دروازه‌بان سنگالی آمار گل‌‌های خورده چلسی سیری نزولی پیدا کرده است.

تساوی بدون گل شنبه شب چلسی مقابل منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد سومین کلین‌شیت مندی بود و صرفاً کم بودن موقعیت‌های گلزنی حریف نبود که باعث بسته ماندن دروازه‌ چلسی شد بلکه مندی نیز با رفلکس‌های تحسین‌برانگیز خود چند واکنش داشت که مانع از فروپاشی دروازه‌اش شد. از جمله واکنش‌های او می‌توان به دو موقعیتی اشاره کرد که از مارکوس رشفورد و خوان ماتا گرفت. او در ابتدای مسابقه هم در موقعیت تک به تک با رشفورد پیروز بود. این سومین بار در چهار بازی بود که دروازه‌ چلسی پس از خرید این دروازه‌بان 22 میلیون پوندی از تیم رن بسته می‌ماند.

تیم فوتبال چلسی انگلیس , لیگ برتر فوتبال انگلیس , فرانک لمپارد ,
آمار عملکرد دو دروازه‌بان چلسی در فصل جاری

 

سویا، منچستریونایتد و کریستال پالاس تیم‌هایی بوده‌اند که نتوانسته‌اند در این فصل مندی را تسلیم کنند و تاتنهام تنها تیمی بوده که در جام اتحادیه به این بازیکن 28 ساله گل زده است. آمارها نشان می‌دهند که کپا آریسابالاگا و مندی هر دو به طور میانگین در هر بازی‌شان برای چلسی دو بار دروازه این تیم را نجات داده‌اند، اما خرید جدید آبی‌های لندن این کار را با ضریب به مراتب بالاتری انجام داده است. طبق این آمار مندی در 88.9 درصد از مواردی که دروازه‌‌اش تهدید شده با واکنش‌هایش تیمش را نجات داده در حالی که این آمار برای کپا 63.4 درصد است.

تیم فوتبال چلسی انگلیس , لیگ برتر فوتبال انگلیس , فرانک لمپارد ,

در همین حال آمارها نشان می‌دهند که کپا تا به حال سه اشتباه منجر به باز شدن دروازه چلسی داشته است در حالی که مندی هنوز مرتکب چنین اشتباهی نشده است که البته مقایسه این دو نفر در این بخش با تفاوت قابل توجه تعداد بازی‌های آنها منصفانه نیست. در هر صورت فعلاً به نظر نمی‌رسد که فرانک لمپارد سرمربی آبی‌پوشان لندن برنامه‌ای برای برگرداندن کپا به ترکیب اصلی داشته باشد و مندی تا زمانی که با روند فعلی به کارش ادامه دهد می‌تواند مطمئن باشد که حداقل در بازی‌های مهم لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا همتای اسپانیایی 71.6 میلیون پوندی‌اش که گران‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه چلسی است را روی نیمکت نگه خواهد داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم