مسابقات فوتبال آرژانتین در نتیجه کرونا مختومه اعلام شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال آرژانتین در واکنش به شیوع ویروس کرونا (کووید 19) که باعث تعلیق تمامی رقابت‌های ورزشی از جمله مسابقات فوتبال در این کشور شده بود، تصمیم به لغو تمامی مسابقات فوتبال در این کشور و مختومه اعلام کردن رقابت‌های این فصل گرفت. این تصمیم درست سه روز پس از مختومه اعلام شدن فصل 20-2019 لیگ اردویژه هلند گرفته شد که به دلیل مشابه بدون تعیین قهرمان پایان یافت.

کلودیو تاپیا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین در این باره به شبکه تلویزیونی «تی‌اِن‌تی اسپورتس» آرژانتین گفت: تمامی مسابقات فوتبال پایان یافت و روز سه‌شنبه این تصمیم از طریق ویدئو کنفرانس به تصویب کمیته اجرایی خواهد رسید. ما تنها زمانی به زمین مسابقه بازخواهیم گشت که مقامات بهداشت به ما چراغ سبز نشان دهند. ما تنها در زمان مناسب بازی خواهیم کرد.  

تیم بوکاجونیورز در ماه مارس بود که به عنوان قهرمانی سوپرلیگای آرژانیتن دست یافت، این در حالی است که خیمناسیا که هدایتش برعهده دیه‌گو مارادونا است در رتبه نوزدهم جدول 24 تیمی این رقابت‌ها قرار گرفت. با این حال قرار بود مسابقات کوپا سوپرلیگا (مسابقات حذفی با حضور تیم‌های لیگ برتری آرژانتین) هم برگزار شود که با تصمیم فدراسیون فوتبال این کشور این مسابقات برگزار نخواهد شد.

روزنامه «اوله» آرژانتین هم خبر داد سقوط تیم‌ها به دسته پایین‌تر برای دو فصل به اجرا در نخواهد آمد، اما دو تیم از دسته پایین‌تر به سوپرلیگای آرژانتین صعود خواهند کرد که بر این اساس فصل 21-2020 سوپرلیگا با حضور 26 تیم و فصل 22-2021 هم با حضور 28 تیم برگزار خواهد شد.

بر این اساس تیم‌های بوکاجونیورز، ریورپلاته، راسینگ کلوب و آرخنتینوس جونیورز به عنوان نمایندگان آرژانتین در رقابت‌های فصل 21-2020 لیبرتادورس شرکت خواهند کرد و تیم‌های ولز سارسفیلد، سن‌لورنزو، نیولز اولدبویز، تالرس، دفانسا یِ جاستیسیا و لانوس راهی مسابقات سودآمریکانا خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم