مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا از دید ونگر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرسن ونگر که در سال 2018 پس از 22 سال حضور روی نیمکت آرسنال از سمت سرمربیگری این تیم کنار رفت، و حالا به عنوان مدیر بخش توسعه فوتبال جهان در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مشغول به کار است، در گفت‌وگو با شبکه رادیویی « Europe 1» فرانسه گفت: هر روز می‌خواهم تمرین کنم، کاری که در تمام طول دوران زندگی‌ام انجام داده‌ام. من هر روز صبح چمن را بو می‌کردم و امروز بیشتر در محیط‌های اداری قرار دارم، بنابراین بدیهی است که احساس می‌کنم کمی در آنجا مزاحم هستم.

وی افزود: می‌خواهم کارآمدترین مرکز تجزیه و تحلیل در جهان را در فیفا ایجاد کنم. می‌دانم که این کار بسیار جاه‌طلبانه است، اما شما خواهید دید که ما در جام جهانی 2022 تجزیه و تحلیل مسابقات را به شکلی انجام خواهیم داد که بسیار کارآمد خواهد بود. در حال حاضر در حال استخدام افراد زیادی در این زمینه هستم و فکر می‌کنم روشی که فوتبال را می‌بینیم هنوز جا برای پیشرفت دارد.

سرمربی پیشین آرسنال همچنین درباره مدعیان اصلی قهرمانی در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: وقتی شما مقابل تیمی همچون اتلتیکومادرید و آتالانتا بازی می‌کنید، هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، اما به نظر من منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن با توجه به پتانسیلی که دارند، دو مدعی اصلی قهرمانی هستند.

ونگر تصریح کرد: من فکر می‌کنم پاری‌سن‌ژرمن نسبت به سه یا چهار سال پیش کمی قدرتمندتر است. آنها حالا نسبت به چند سال اخیر تیمی کامل‌تر در تمامی پست‌ها هستند. ما نباید چین نگاه اشتباهی به پاری‌سن‌ژرمن داشته باشیم که آنها تاکنون فاتح لیگ قهرمانان نشده‌اند و حتی رئال‌مادرید هم گاهی اوقات در حدود 10 تا 15 سال به قهرمانی در این رقابت‌ها نرسیده، اما سپس سه سال متوالی فاتح لیگ قهرمانان شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم