مجازات سنگین حریف منچستریونایتد به خاطر تخلف در تمرینات

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ESPN، تیم لاسک لینز، صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ دسته اول فوتبال اتریش و حریف منچستریونایتد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، به دلیل تخطی از پروتکل‌های پزشکی مربوط به ازسرگیری تمرینات در بحبوحه کرونا با کسر شش امتیاز جریمه شد، اتفاقی که می‌تواند تأثیر ویژه‌ای در سرنوشت تعیین قهرمان این فصل از رقابت‌ها داشته باشد.

با کسر این شش امتیاز، تیم لاسک از رده نخست به رده دوم سقوط می‌کند و در فاصله سه امتیازی سالزبورگی قرار می‌گیرد که پیش از این در رده دوم قرار داشت. این در حالی است که در بوندس‌لیگای اتریش 10 هفته دیگر به پایان رقابت‌ها باقی مانده است. این رقابت‌ها قرار است از سه روز دیگر دنبال شود.

طبق اعلام سازمان لیگ اتریش، باشگاه لاسک علاوه بر کسر شش امتیاز، 75 هزار یورو هم به خاطر نقض اصول بازی جوانمردانه جریمه شده است. باشگاه لاسک اعلام کرده است که نسبت به این مجازات اعتراض خواهد کرد.

پرونده انضباطی باشگاه لاسک دو هفته پیش به جریان افتاد زمانی که تصاویری از تمرینات گروهی و بدون محدودیت بازیکنان این تیم بی‌توجه به پروتکل‌های پزشکی منتشر شد. باشگاه نیز مدتی بعد اعتراف کرد که به جای تقسیم کردن بازیکنانش در گروه‌های کوچک، همه بازیکنان چهار نوبت به صورت کامل و معمول در تمرینات شرکت داشته‌اند. والرین اسماعیل سرمربی و یورگن ورنر نایب رئیس باشگاه هم در یک نشست خبری بابت این اتفاق عذرخواهی کردند.

 

باشگاه لاسک 14 روز فرصت داد تا نسبت به مجازات‌های در نظر گرفته شده برای این تیم اعتراض کند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم