ماتراتزی: بنیتس در هر تیمی با یک بازیکن مشکل داشت/ زلاتان در حد مسی و رونالدو نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارکو ماتراتزی، مدافع سابق تیم فوتبال اینتر دوباره به انتقاد از رافا بنیتس، سرمربی سابقش  پرداخت.

مرد اسپانیایی در دوران کوتاه مدت حضور در اینتر شرایط خوبی را در رختکن این تیم تجربه نکرده و تبدیل به فرد محبوبی نشد. مارکو ماتراتزی تا به حال بارها از او انتقاد کرده و معتقد است در هر تیمی با یک بازیکن مشکل پیدا کرده است. ماتراتزی که همچنین سابقه درگیری عجیبی با زلاتان در جریان دیدار اینتر مقابل میلان دارد، مدعی شد او بازیکن بزرگی بوده اما در سطح کریستیانو رونالدو یا لیونل مسی نیست.

 ماتراتزی گفت: من فکر می‌کنم دوران حضور رافا بنیتس در اینتر خیلی بد تمام شد و او هر چه ژوزه مورینیو ساخته بود را نابود کرد. من فکر می‌کنم زمانی یک سرمربی می تواند موفق شود که احساس همدلی با بازیکنان داشته باشد. بنیتس وقتی وارد اینتر شد، می‌خواست کسانی که از نظر تئوری می‌توانند رهبران رختکن نامیده شوند را کنار بگذارد و در نهایت با آنها مشکل داشت. مشکل خود بنیتس بود. همه ما با مورینیو رابطه خوبی داشتیم. او کاری واقعا بزرگ انجام داد. اگر کسی سعی کند گذشته را از بین ببرد تا به نوعی خودش پیشرفت کند من به او احترام می‌گذارم اما بنیتس فقط در تلاش بود تا آنچه ژوزه انجام داده را محو کند. این برای من آزاردهنده بود.

او ادامه داد: کسی که با لیورپول مقابل میلان قهرمان لیگ قهرمانان اروپا می‌شود، قطعا با دانش است اما در اینتر، بنیتس با من، در ناپولی با پائولو کاناوارو، در چلسی با جان تری و در رئال مادرید شاید با کریستیانو رونالدو یا با بازیکن دیگری مشکل داشت.آیا همیشه این تقصیر دیگران است؟ به هر حال همیشه از بنیتس تشکر می‌کردم زیرا  سعی دارم از این اشتباهات استفاده کرده و  یاد بگیرم.

ماتریکس در مورد زلاتان افزود: نمی‌دانم  چرا زلاتان از من کینه به دل دارد اما من مشکلی با او ندارم. زلاتان انسان خوبی بوده و مانند بازیکنانی مثل  تیری آنری، فرانچسکو توتی و نیمار در فوتبال تاریخ‌ساز شده است. زلاتان یک پدیده نام دارد اما فقط همین و نه بیشتر. او  در سطح رونالدو و مسی نیست؛  حتی اگر احساس کند خدای فوتبال است.  من از او برای کمک به فتح عناوین در اینتر تشکر می‌کنم اما  به بارسا رفت و بازیکنی مانند ساموئل اتوئو راهی اینتر شد. ایبرا یا توتی؟ این بستگی به این دارد که آیا می خواهید قهرمان لیگ شوید یا جام جهانی.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم