لیگ قهرمانان اروپا| والنسیا در انتظار معجزه پشت درهای بسته/ مورینیو و آخرین فرصت برای اعاده حیثیت در اروپا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان در حالی در سایه ترس جهانی از شیوع گسترده ویروس کرونا از امشب آغاز می‌شود که دو تیم به ظاهر قوی‌تر دو بازی سه‌شنبه شب برای جبران شکست بازی رفت کار دشواری در پیش دارند. از یک سو، تاتنهام مورینیو باید در خانه لایپزیگ شکست یک بر صفر خانگی دور رفت را جبران کند و از سوی دیگر والنسیا به قصد جبران شکست 4 بر یک در زمین عاریه‌ای آتالانتا پا به مستایا می‌گذارد.

لایپزیگ – تاتنهام؛ آخرین شانس مورینیو

تاتنهام برای جبران پنالتی ورنر در بازی رفت، ناتوان‌تر از حد تصور به نظر می‌رسد. مصدومیت بازیکنانی کلیدی مانند سون هیونگ مین و هری کین، دست مورینیو را بسته است و از طرفی او نتوانسته تحول موردنظر سران باشگاه را ایجاد کند. حذف خانگی مقابل نوریچ در جام حذفی انگلیس و نزول به رده هشتم لیگ برتر با دو تساوی متوالی، ضعف فینالیست فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را به رخ می‌کشد. چنانچه مورینیو نتواند تیمش را به سمت جبران در بازی ورزشگاه «ردبول آره‌نا» سوق دهد، تنها سهمیه لیگ قهرمانان در فصل آینده، هواداران پرتوقع شده تیم لندنی را آرام خواهد کرد.

لیگ قهرمانان اروپا ,

در سوی مقابل، لایپزیگ در بدترین مقطع ممکن در بوندس‌لیگا امتیاز داد و با تساوی مقابل ولفسبورگ در یکی از رقابتی‌ترین فصول تاریخ بوندس‌لیگا، رده دوم را به دورتموند سرحال بخشید. البته اندوخته بازی رفت آنقدر مناسب به نظر می‌رسد که تیم آلمانی دچار تزلزل روحی ناشی از تساوی ابتدای هفته نشود. هر کین، موسی سیسوکو و سون هیونگ مین غایبان تاتنهام نام دارند و در سوی مقابل، میزبان از وجود ویلی اوربان محروم خواهد بود. 

والنسیا- آتالانتا؛ در اندیشه معجزه بازگشت

 دو دهه قبل، مستایا، زمین خوش‌شانسی والنسیا بود؛ جایی که بزرگانی مانند لاتزیو و بارسلونا در آن درهم کوبیده می‌شدند. هر چند این والنسیا با استانداردهای تیم طلایی اوایل هزاره جدید هکتور کوپر فاصله زیادی دارد، اما حتی بازی پشت درهای بسته و بدون تماشاگر مستایا، کفاف جبران سه گل عقب‌ماندگی مقابل پدیده‌ای به نام آتالانتا را می‌دهد. تهاجمی‌ترین تیم حال حاضر فوتبال ایتالیا در بازی رفت درخشید اما تنها گل دنیس چریشف، والنسیا را به بازگشت در بازی خانگی امیدوار کرد.

لیگ قهرمانان اروپا ,

آتالانتا در اولین حضور در لیگ قهرمانان اروپا در آستانه رسیدن به جمع هشت تیم برتر قاره سبز است و والنسیا اگر می‌خواهد بیشترین پیشروی در این جام از زمان فینالیست شدن در سال 2001 را تجربه کند، چاره‌ای غیر از ارائه تهاجمی‌ترین فوتبال ممکن ندارد؛ حتی اگر از حضور گابریل محروم و کریستیانو پیچینی و گومس مصدوم بی‌بهره باشد. در سوی مقابل آتالانتا تمام مهره‌هایش را در اختیار دارد، پس باید منتظر یک بازی جذاب بود.

لیگ قهرمانان اروپا ,

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم