لیگ برتر انگلیس هم با اجرای قانون 5 تعویض موافقت کرد/ لیست تیم‌ها 20 نفره شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال انگلیس و سازمان لیگ این کشور از موافقت خود با اجرای قانون 5 تعویض در طول مسابقات لیگ برتر جزیره خبر دادند.

فیفا و اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) به عنوان نهاد قانون‌گذار فوتبال، ماه گذشته برای کاهش احتمال مصدومیت بازیکنان در تمرینات و بازی‌ها به خاطر دو ماه و نیم دوری از فوتبال پس از شیوع کرونا، مصوب کردند که تعداد تعویض‌ها در طول‌ بازی‌ها از سه مورد به 5 مورد افزایش پیدا کند اما اختیار پیاده سازی این طرح را به فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو دادند. البته این قانون موقت است.

پس از بوندس‌لیگای آلمان که به تیم‌هایش اجازه داد از این قانون بهره ببرند، امروز (پنجشنبه) لیگ برتر انگلیس هم اعلام کرد که با ازسرگرفته شدن بازی‌ها از 17 ژوئن (28 خرداد) تیم‌ها اجازه دارند تا 5 تعوض انجام دهند. همچنین تعداد بازیکنان تعویضی‌ تیم‌ها روی نیمکت هم به 9 نفر افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب فهرست تیم‌های برای بازی‌ها از 18 به 20 نفر افزایش پیدا می‌کند. این پیشنهادی بود که باشگاه چلسی چند روز پیش به اتحادیه فوتبال و سازمان لیگ انگلیس ارائه کرد و اکنون مورد قبول آنها واقع شده است.

لیگ برتر انگلیس با شیوع کرونا در این کشور در اواسط ماه مارس به حالت تعلیق درآمد اما از هفته گذشته به تیم‌های این لیگ اجازه داده شد تمرینات خود را دوباره آغاز کنند. اکثر تیم‌های لیگ برتر تا پایان فصل باید 9 بازی انجام دهند (به جز منچسترسیتی، آرسنال، استون ویلا و شفیلدیونایتد که 10 بازی دارند) و لیورپول هم که با 25 امتیاز فاصله صدرنشین است، تنها دو برد دیگر می‌خواهد که قهرمانی‌اش را مسجل کند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم