لمپارد: به نظر من منچسترسیتی سیتی هنوز هم بهترین است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چلسی تحت هدایت فرانک لمپارد با تحمیل شکست خانگی 2 بر یک به منچسترسیتی در بازی شب گذشته (پنجشنبه) در ورزشگاه استمفوردبریج به لیورپول برای کسب نخستین قهرمانی‌اش در لیگ برتر انگلیس در فاصله هفت هفته به پایان رقابت‌ها، کمک کرد. با این حال لمپارد می‌گوید به نظر او هنوز هم تیم سابقش که یک فصل برای آن بازی کرد (15-2015) زیباترین فوتبال را در لیگ برتر ارائه می‌کند.

لمپارد پس از مسابقه پنجشنبه شب به شبکه BT Sport انگلیس گفت: بازی سختی بود. مقابل تیمی در حد و اندازه منچسترسیتی، با ستاره‌ها و سرمربی که دارد، کار سخت است. آنها بهترین تیم از نظر سبک ارائه فوتبال هستند و تماشای بازی‌شان دلچسب است. پپ گواردیولا و یورگن کلوپ در دو کلاس مختلف کار می‌کنند و به همین خاطر هم لیورپول قهرمان لیگ برتر شد. ما مجبور بودیم که با تمام توان‌مان بجنگیم و سعی کنیم که نتیجه بگیریم. باید خیلی تدافعی بازی می‌کردیم و همین را هم کردیم. موقعیت‌های گلزنی‌مان هم بهتر از منچسترسیتی بود.

در شکست منچسترسیتی در استمفوردبریج اشتباهات بازیکنان این تیم تأثیرگذار بود و لمپارد هم از اینکه شاگردان قدر فرصت‌های به وجود آمده را دانستند، خوشحال بود.

بنیامین مندی در صحنه گل اول چلسی که توسط پولیسیچ به ثمر رسید و فرناندینیو هم با خطای منجر به اخراجش که منجر به خلق گل دوم چلسی توسط ویلیان شد، مقصران اصلی باخت سیتی بودند.

 

لمپارد در این باره اظهار داشت: یک تیم همیشه باید سعی کند که ضریب اشتباهاتش را پایین بیاورد. گاهی اوقات این اشتباهات دردسرآفرین می‌شوند، اما زمانی که حریف مرتکب این اشتباهات می‌شود باید گوش بزنگ باشید تا به موقع از آنها استفاده کنید. وقتی بازیکنانی سرعتی مانند پولیسیچ دارید، می‌توانید به استفاده از اشتباهات حریف امیدوار باشید. فکر می‌‌کنم که در این فصل ما از نظر تملک توپ بالاترین درصد و آمار را در قیاس با دیگر تیم‌ها داشته‌ایم، اما در این بازی مقابل منچسترسیتی زمانی که حریف از یک مهاجم کاذب استفاده کرد، تعداد مهره‌هایش در خط میانی بالا رفت و به همین دلیل ما در بین دو نیمه مجبور شدیم تغییراتی به سبک بازی‌مان بدهیم و نتیجه‌اش این شد که در 20 دقیقه اول نیمه دوم کمی تحت فشار قرار گرفتیم. با این وجود من فکر می‌کنم که با توجه به موقعیت‌های گلزنی، ما استحقاق پیروزی را داشتیم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم