لاپورتا: می‌خواهم دوباره رئیس بارسلونا شوم و گواردیولا را برگردانم/ وجهه باشگاه در چند سال اخیر خراب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا در فاصله سال‌های 2003 تا 2010 اعلام کرد که قصدا دارد برای انتخابات ریاست این باشگاه کاندیدا شود.

لاپورتا در گفت‌و‌گو با شبکه TV3 اسپانیا اظهار داشت: باشگاه وضعیت دراماتیکی دارد. ما در تلاش هستیم تا با ارائه برخی پیشنهادها اوضاع را تغییر دهیم. من برای بازگشت به بارسلونا هیجان دارم. من پیش از این هم رئیس باشگاه بوده‌ام و بی‌صبرانه منتظرم که کارم در بارسلونا را از سر بگیرم. می‌‌خواهم دوره‌ای را در تاریخ باشگاه ثبت کنم که در آن تعدادی از بازیکنانی که در دوره قبل ریاست من چند سالی در بارسلونا بازی کردند حضور خواهند داشت. وجهه سازمانی باشگاه باید تغییر کند چون وجهه آن در سال‌های اخیر لطمه خورده است.

لاپورتا که سال 2008 پپ گواردیولا را به عنوان سرمربی بارسلونا استخدام کرد و یک سال بعد با او شِش‌گانه تاریخی را برد، درباره احتمال بازگشت این مرد کاتالان به نوکمپ در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست باشگاه گفت: من دوست دارم که گواردیولا را برگردانم اما او الان سرمربی منچسترسیتی است و خودش باید تصمیم بگیرد. پپ برای بارسلونا شخصیت مهمی است و بسیاری از کاتالان‌ها دوست دارند او دوباره مربی تیم شود. در فرصت مناسب من با کسی که فکر می‌کنم باید از سال 2021 به بعد سرمربی بارسلونا باشد، صحبت خواهم کرد.

ژاوی هرناندس هافبک سابق بارسلونا یکی از گزینه‌های هدایت این تیم در تابستان سال گذشته بود اما او پیشنهاد باشگاه را رد کرد. با این حال او هنوز هم جزو گزینه‌های هدایت بارسلونا محسوب می‌شود.

لاپورتا در این باره هم گفت: ژاوی باید تصمیم بگیرد که چه زمانی برای مربیگری او در بارسلونا مناسب است. ما باید در سال 2021 تصمیم بگیریم اما در آن زمان هنوز بازیکنانی در تیم هستند که زمانی هم‌تیمی ژاوی بودند و به همین دلیل فرماندهی کردن آنها کار آسانی نخواهد بود. با این حال باید بگویم که ژاوی انسان صاف و صادقی است و دانش فراوانی از فوتبال دارد. او تصمیم درست را خواهد گرفت و دیر یا زد سرمربی بارسلونا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم