فیلم‌های پرویز پرستویی در شبکه نمایش مرور می‌شود

«عشق شیشه‌ای»، «مومیایی ۳»، «شکار»، «آدم برفی»، «بادیگارد»، «مرد عوضی» و «آژانس شیشه‌ای» از فیلم‌های پرویز پرستویی در شبکه نمایش پخش می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شبکه نمایش، این شبکه در هفته پیش رو قصد دارد به مرور آثار فیلم‌های پرویز پرستویی از ستارگان بزرگ سینمای کشورمان بپردازد.

ساعت ۱۳:

فیلم و تله فیلم‌های ایرانی شبکه نمایش از شنبه ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت ماه پخش خواهند شد: «قبر مشترک»، «جایی برای اشتباه نیست»، «نامه ای به خواهرم»، «یکی بود یکی هست»، «غلامرضا»، «پاشنه بلند ۲» و «خوش خیال» نام فیلم‌های این بخش است.

ساعت ۱۹:

فیلم‌های منتخب خانوادگی، که بخش ثابت ساعت ۱۹ شبکه نمایش است، در هفته پیش رو به ترتیب شامل این فیلم‌ها خواهد بود: «ادی عقاب آسمان ها»، «تندیس موفقیت، ریاضیات پشت سر شه»، «بانوی نقاش»، «بادیگارد محبوب من»، «متفاوت مثل من»، «تمپل گرندین» و «وقتی شنبه می آید».

ساعت ۲۱:

پرویز پرستویی، هنرمند کشورمان، سال ۱۳۳۴ در روستای چالو از روستاهای استان همدان بدنیا آمد. خانواده او در سه سالگی به تهران مهاجرت کردند و در نوجوانی مشغول یادگیری تئاتر شد. پرستویی فعالیت هنری خود را در ۱۳۴۸ با اجرای نمایش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز رفاه آغاز کرد. در سال ۱۳۶۲ اولین فیلم سینمایی خود را به نام «دیار عاشقان»، بازی کرد و در همان اولین حضور موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مکمل جشنواره فیلم فجر شد. فیلم‌های «شکار»، در کنار خسرو شکیبایی، «آدم برفی»، «لیلی با من است» و … از خاطره‌انگیزترین آثار اوست. نقطه اوج بازیگری پرستویی نیز فیلم «آژانس شیشه‌ای» است. وی برای بازی در نقش حیدر ذبیحی در فیلم «بادیگارد» در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر برای چهارمین بار برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

فیلم‌های منتخب این هنرمند که هفته آینده، ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش خواهند شد، به ترتیب روز پخش از شنبه ۲۴ تا جمعه ۳۰ اردیبهشت شامل این فیلم‌ها هستند: «عشق شیشه‌ای»، «مومیایی ۳»، «شکار»، «آدم برفی»، «بادیگارد»، «مرد عوضی»، «آژانس شیشه‌ای».

ساعت ۲۳:

فیلم‌های ساعت ۲۳ شبکه نمایش که بخش فیلم‌های جذاب است شامل این فیلم هاست: «از فراز قله»، «هر چه پیش آید»، «توقف ناپذیر»، «میان زمین و آسمان»، «خانه شوم»، «روز بازگشت» و «به سوی ستارگان».

ساعت ۱ بامداد:

منتخب فیلم‌های کلاسیک این هفته نمایش نیز به ترتیب روز پخش: «توطئه خانوادگی»، «آنچه می آید» «مردی که به زانو در آمد»، «دنیای آپو»، «ریفی فی»، «سه پدرخوانده» و «همشهری کین» هستند.