عدم تمایل شهردار لیورپولی لندن به از سرگیری فصل جاری لیگ برتر انگلیس!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «صادق خان»، شهردار پاکستانی‌الاصل لندن با وجود نزدیک شدن تیم محبوبش، لیورپول به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، اصلا مایل به از سرگیری این رقابت‌ها نیست.

 پس از 30 سال، لیورپول در آستانه فتح لیگ برتر انگلیس قرار گرفت اما شیوع گسترده ویروس کرونا، باعث توقف فصل 2020 -2019 لیگ برتر انگلیس شد و حتی شایعاتی در خصوص نیمه‌کاره ماندن فصل بدون تعیین قهرمان نیز مطرح شد. روز گذشته اعلام شد امکان ادامه لیگ برتر انگلیس حداقل تا اول  ژوئن (12 خرداد) وجود نخواهد داشت اما پس از آن تاریخ، احتمال می‌رود رقابت‌های لیگ برتر از سرگرفته شود.

صادق خان شهردار لندن، با وجود این که تیم موردعلاقه‌اش لیورپول است، هنوز برای برگزاری مسابقات فوتبال در لندن متقاعد نشده است. سخنگوی شهرداری لندن در این باره گفت:  صادق خان بسیار مشتاق ادامه یافتن لیگ برتر و ورزش در بریتانیاست اما با وجود درگیری بریتانیا در بحران کرونا و ادامه دار بودن مرگ و میر شهروندان، او معتقد است ادامه یافتن لیگ برتر و ورزش حرفه‌ای در لندن هنوز زود است. به عنوان یک هوادار لیورپول،  صادق خان خواهان ادامه یافتن لیگ برتر است اما لیگ برتر تنها زمانی ادامه خواهد یافت که بتوان مسابقات را در امنیت کامل برگزار کرد. ما نمی‌خواهیم کار سیستم بهداشت و درمان بریتانیا را بیشتر کنیم. 

صادق خان که از سال 2016 شهردار لندن است، از پدر و مادری پاکستانی در شهر لندن متولد شد. صادق خان، نخستین شهردار مسلمان پایتخت یک کشور غربی است.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم