شکایت باشگاه شباب الاهلی به کمیته انضباطی و دادگاه ورزش امارات

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان لیگ امارات پس از اعلام لغو مسابقات فصل جاری فوتبال در این کشور درباره سرنوشت تیم‌های برتر رأی‌گیری کرد که براساس آرای هشت باشگاه اماراتی، شباب الاهلی صدرنشین لیگ در فاصله هفت هفته به پایان رقابت‌ها به عنوان قهرمان معرفی نشد و مسابقات بدون معرفی تیم قهرمان و حتی تیم‌های صعودکننده و سقوط‌کننده لغو شده است.

مسئولان باشگاه شباب الاهلی این اقدام را نادرست و غیرقانونی دانستند و حتی روز گذشته اعلام شد این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا و سوپرجام امارات هم کناره‌گیری می‌کند.

روزنامه امارات الیوم امروز در گفت‌وگویی با یکی از مسئولان باشگاه که نامش فاش نشده از شکایت شباب الاهلی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال امارات خبر داد. براین اساس لایحه شکایت باشگاه از تصمیم سازمان لیگ تسلیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال امارات شده است.

این مسئول همچنین اضافه کرد: درباره موضوع کناره‌گیری از لیگ قهرمانان و سوپرجام فعلاً موضع‌گیری رسمی نخواهیم داشت و این خبر را تأیید یا تکذیب نمی‌کنیم، اما تلاش خواهیم کرد از همه ظرفیت‌های قانونی برای احقاق حق باشگاه استفاده کنیم، چرا که اقدام و تصمیم سازمان لیگ به منظور رأی‌گیری درباره سرنوشت مسابقات غیرقانونی بوده و سازمان لیگ می‌بایست رأساً در این مورد تصمیم‌گیری می‌کرد. شکایت به کمیته انضباطی نخستین گام برای احقاق حق باشگاه بوده است که همچنان ادامه خواهد داشت و ما از تمامی ظرفیت‌های قانونی ممکن استفاده می‌کنیم.

روزنامه البیان امارات هم در این مورد نوشت: باشگاه شباب الاهلی به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی ممکن است و در همین راستا به دادگاه عالی ورزش امارات نیز شکایت خواهد کرد. این در حالی است که باشگاه‌ها در ماه آوریل گذشته نامه‌ای از فدراسیون دریافت کردند مبنی بر ادامه مسابقات لیگ در ماه آگوست، اما یکباره با تصمیم سازمان لیگ مسابقات لغو شده و قهرمان معرفی نشد که بر همین اساس شباب الاهلی با استفاده از این  سند به دادگاه عالی ورزش امارات شکایت خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم