سوپرجام اروپا| بایرن مونیخ با غلبه بر سویا قهرمان شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار سوپرجام فوتبال اروپا که هر سال پیش از آغاز فصل جدید رقابت‌های اروپایی میان قهرمان لیگ قهرمانان و لیگ اروپا برگزار می‌شود، پنجشنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران در ورزشگاه پوشکاش آره‌نای شهر بوداپست پایتخت مجارستان میان تیم‌های بایرن مونیخ آلمان و سویای اسپانیا برگزار شد که این بازی را بایرنی‌ها در وقت‌های اضافی با نتیجه 2 بر یک به سود خود به پایان رساندند و برای دومین بار این جام قهرمانی را بالای سر بردند.

در این بازی که اولین بازی از رقابت‌های اروپایی با حضور تماشاگران پس از شیوع کرونا در ماه مارس بود، لوکاس اوکامپوس مهاجم سویا در دقیقه 13 از روی نقطه پنالتی قهرمان فصل گذشته لیگ اروپا را پیش انداخت. این پنالتی حاصل خطای داوید آلابا روی ایوان راکیتیچ بازیکن سابق بارسلونا بود که آنتونیی تیلور داور انگلیس بازی با استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) ‌آن را تشخیص داد. در دقیقه 34 لئون گورتزکا با پاس روبرت لواندوفسکی گل تساوی را برای بایرن مونیخ به ثمر رساند و قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان را به بازی برگرداند.

با وجود خلق موقعیت‌های گلزنی دیگر توسط دو تیم، بازی در 90 دقیقه با همین دو گل به پایان رسید تا کار به وقت‌های اضافی کشیده شود. در این بین عملکرد درخشان مانوئل نویر سنگربان و کاپیتان بایرن مونیخ نقش پررنگی در بسته ماندن دروازه قهرمان آلمان داشت. بایرن مونیخ هم اجازه نداد زحمات کاپیتانش به هدر برود و در دقیقه 104 با گلی که خاوی مارتینس هافبک اسپانیایی این تیم به ثمر رساند، بازی را به سود خود به پایان رساند. مارتینس این گل را تنها پنج دقیقه پس از ورودش به زمین بازی به جای لوکاس هرناندس زد تا تعویض طلایی هانسی فلیک لقب بگیرد.

تیم فوتبال بایرن مونیخ , تیم فوتبال سویا اسپانیا , فوتبال اروپا ,

 

بایرن مونیخ پیش از این در سال‌های 1975، 1976، 2001 و 2013 در سوپرجام اروپا حضور پیدا داشت که تنها در آخرین مورد موفق به کسب مقام قهرمانی شده بود. در سمت مقابل هم سویا در سال‌های 2006، 2007، 2014، 2015 و 2016 در این بازی شرکت کرده بود و تنها در اولین حضورش جام قهرمانی را بالای سر برده بود.

به این ترتیب باواریایی‌ها پس از هفت سال بار دیگر موفق شدند قهرمانی در سوپرجام اروپا را تجربه و این جام را به ویترین افتخارات خود اضافه کنند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم