سری A جهت از سرگیری فصل برای دولت ایتالیا ضرب‌الاجل تعیین کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، باشگاه‌های سری A روز 14 ژوئن (25 خرداد) را به عنوان آخرین مهلت ممکن برای از سرگیری فصل اعلام کردند و به پایان رساندن فصل بعد از آن زمان را غیرممکن دانسته‌اند.

جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا روزیکشنبه هفته جاری از آغاز فاز دوم مبارزه با ویروس کرونا در این کشور در تاریخ 4 می (15 اردیبهشت) خبر داد که این به معنای کاهش سختگیری‌ها و محدودیت‌های موجود برای کنترل شیوع این بیماری بود. او اما در حالی که به ورزشکاران رشته‌های انفرادی مانند شنا و تنیس اجازه تمرین داد، به ورزشکاران ورزش‌های تیمی گفت که باید تا 18 می (29 اردیبهشت) صبر کنند.

اکثر باشگاه‌های سری A به جز برشا موافق زودتر از سرگرفته شدن تمرینات‌شان هستند و به نظر آنها ممنوعیت تمرینات تیم‌های فوتبال غیرمنطقی است چرا که به عنوان مثال بازیکنان آنها می‌توانند برای انجام تمرینات‌شان به پارک‌های محلی بروند و با رعایت فاصله‌گذاری به صورت انفرادی تمرین کنند در حالی که آنها اجازه انجام همین کارها را در زمین تمرینی تیم خودشان ندارند. چیزی که باعث شده آنها بیشتر سردرگم شوند، تناقض در صحبت‌های اخیر کونته و وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش ایتالیا است. کونته گفته بود ورزش‌های تیمی تا 18 می صبر کنند اما اسپادافورا گفت حتی آن تاریخ هم قطعی نیست. در حقیقت اسپادافورا گفت اصلاً ضمانتی برای از سر گرفته شدن فصل جاری سری A وجود ندارد.

 

همین مسائل سبب شده است که سازمان لیگ سری A واکنش نشان دهند و برخی منابع در این سازمان به خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) اعلام کرده‌اند که اگر فصل تا روز 14 ژوئن از سر گرفته نشود، فصل باید مختومه اعلام شود. دلیل آنها هم برای تعیین این ضرب‌الاجل این است که تیم‌ها برای کسب آمادگی مجدد جهت حضور در مسابقات پس از حدود دو ماه خانه‌نشینی، به سه تا 4 هفته تمرین نیاز دارند. به همین دلیل هم آنها 18 می را به عنوان آخرین برای صدور مجوز از سر گرفتن تمرینات دانسته‌اند.

در همین حال این منابع اعلام کرده‌اند که اگر دستور لغو ادامه بازی‌های این فصل صادر شود، سازمان لیگ حتی ممکن است از دولت ایتالیا به خاطر ضررهای مالی که با تصمیماتش به تیم‌های فوتبال وارد کرده شکایت کند.

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم