سریال های نوروز ۱۴۰۱ کدامند؟

«زیرخاکی»، «خداداد» و «دردسرهای شیرین» سه سریال در ژانر کمدی هستند که تاکنون به عنوان گزینه های پخش در نوروز ۱۴۰۱ از سوی شبکه های تلویزیونی اعلام شده اند،

سریال «جناب عالی» نیز از دیگر گزینه های پخش برای نوروز است اما از سوی تلویزیون رسما اعلام نشده است.

♦️زیرخاکی
تاکنون دو فصل از سریال «زیرخاکی» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان از تلویزیون پخش شده است و سومین فصل از این سریال برای پخش از شبکه یک در نوروز ۱۴۰۱ قرار است روی آنتن برود و به تازگی سکانس‌های مربوط به قسمت یازدهم از سریال «زیرخاکی» با بازی ژاله صامتی و رایان سرلک، در حوالی خیابان انقلاب در شهرک سینمایی غزالی تصویربرداری شده است.

♦️خداداد
مجموعه تلویزیونی «خداداد» به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی این روزها در حال آماده‌سازی برای پخش در نوروز ۱۴۰۱ از شبکه دو سیما است، رضا ناجی، پیام دهکردی، علی صبوری، سوسن پرور، مهرناز بیات، آرش تاج، آرش نوذری، افشین نخعی، زهره حمیدی، شیرین بینا، سارا باقری، مهرزاد جعفری، جواد زیتونی، فریبا سادات مرتضوی، سیامک اشعریون و سیاوش طهمورث، بازیگران کودک: امیرحسین غفاری، کوثر حیدری ایفای نقش می‌کنند.

♦️دردسرهای شیرین
با اعلام شبکه پنج سیما، قرار است سریال «دردسرهای شیرین» روی آنتن نوروزی این شبکه برود. سریالی که کارگردانی آن را سهیل موفق و تهیه‌کنندگی آن را سیدعلی‌اکبر محمودی‌ برعهده دارند. در حال حاضر نیز تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی در تهران و با بازی پوریا پورسرخ و مریم مومن در حال انجام است، این سریال در ژانر کمدی و اجتماعی ساخته می‌شود و داستان زوجی (پوریا پورسرخ و مریم مومن) را روایت می‌کند که در زندگی با چالش‌هایی جدی روبرو می‌شوند.
.
♦️جناب عالی
سریال طنز «جناب عالی» به کارگردانی عادل تبریزی که کار ساخت آن در ۱۵ قسمت به پایان رسیده است، از گزینه های پخش نوروز است.
این سریال که در ژانر کمدی ـ اجتماعی ساخته شده است، با نگاهی طنز به نقد سیستم اداری کشور و مانع تراشی‌های بر سر انجام کارها می‌پردازد.