سرمربی سابق بارسلونا و رئال مادرید درگذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رادومیر آنتیچ، سرمربی صربستانی سابق تیم‌های رئال مادرید، اتلتیکو مادرید و بارسلونا درگذشت.

او  که بیشتر به دلیل کسب قهرمانی به همراه اتلتیکو مادرید در مسابقات لالیگا و جام حذفی اسپانیا در فصل 1966-1995 مشهور است، در سن 71 سالگی درگذشت.

آنتیچ به عنوان بازیکن در باشگاه اسلوبودا اوژیچه، پاتیزان بلگراد، فنرباغچه، رئال ساراگوسا و لوتون تاون در نقش مدافع بازی کرد و یک بار  پیراهن تیم ملی یوگسلاوی را بر تن کرد. او به همراه پارتیزان یک بار فاتح لیگ یوگسلاوی شد.

قطعا آنتیچ به عنوان مربی، عملکرد بهتری داشت چون  16 فصل در لالیگا مربیگری کرد و هدایت 3 غول لالیگا را بر عهده داشت و حتی یک بار به همراه اتلتیکومادرید فاتح مسابقات شد. او  409 بار در لالیگا مربیگری کرد و 172 برد، 110 تساوی و 127 شکست حاصل عملکردش بود.

آنتیچ بین سال های 2008 تا 2010 هدایت تیم ملی صربستان را بر عهده گرفت و به همراه این تیم راهی جام جهانی 2010 شد. شاندونگ لوننگ و هبی چین 2  تیمی بودند که در سال‌های اخیر هدایت آن‌ها را بر عهده داشت.

باشگاه اتلتیکو مادرید با انتشار بیانیه ای در این خصوص گفت:خانواده اتلتیکو به دلیل درگذشت یکی از مربیان  افسانه ای خودش  سوگوار است. رادومیر آنتیچ یکی از افسانه‌های بزرگ نیمکت اتلتیکو، ما را در 71 سالگی ترک کرد. او 5 فصل مربی تیم  بود و دوگانه معروف قهرمانی لالیگا و جام حذفی اسپانیا در فصل 1996-1995 همراه این مربی رقم خورد. تو همیشه در قلبمان خواهی بود. روحت شاد.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم