سخاوتمندی امباپه با درخواست شریک شدن مهاجم موناکو در جایزه آقای گلی او

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ESPN، کیلیان امباپه، مهاجم تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن که با 18 گل زده به‌عنوان آقای گل فصل نیمه تمام لوشامپیونه معرفی شد، می‌گوید که این عنوان باید به صورت مشترک به او و ویسام بن‌یدر، مهاجم تیم فوتبال موناکو تعلق بگیرد، چون هر دوی آنها 18 گل زده‌اند.

بعد از اعلام نیمه تمام ماندن فصل جاری رقابت‌های لوشامپیونه به دلیل شیوع کرونا و معرفی پاری‌سن‌ژرمن صدرنشین به‌عنوان قهرمان، امباپه نیز با 18 گل زده به‌عنوان بهترین گلزن فصل 20-2019 رقابت‌ها انتخاب شد. این در حالی بود که بن‌یدر هم 18 گل زده، اما از آنجایی که سه تا از گل‌های او از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است، کمیته فنی مسابقات، امباپه را به‌عنوان آقای گل این فصل معرفی کرد.

خود امباپه اما معتقد است که فرق نمی‌کند گل‌های یک بازیکن چگونه به ثمر رسیده باشد و بن‌یدر نیز باید در جایزه آقای گلی این فصل لوشامپیونه سهیم باشد.

مهاجم تیم ملی فرانسه در صفحه شخصی خود در توئیتر ضمن تشکر از طرفدارانش به خاطر پیام‌های تبریک‌شان به او بابت بردن جایزه کفش طلایی لیگ دسته اول فرانسه، نوشت: از همه شما بابت پیام‌های‌تان متشکرم، اما من فکر می‌کنم که ویسام هم لایق یک جایزه است و مانند همان کاری که لیگ برتر فصل گذشته انجام داد، او نیز امسال باید جایزه بگیرد.

لیگ لوشامپیونه فرانسه , کیلیان امباپه , فوتبال فرانسه , تیم فوتبال موناکو فرانسه , فوتبال ,
ویسام بن‌یدر مهاجم تیم فوتبال موناکو

 

در فصل گذشته لیگ برتر انگلیس، پیره امریک اوبامیانک مهاجم گابنی آرسنال، محمد صلاح مهاجم مصری لیورپول و هم‌تیمی سنگالی او سادیو مانه هر سه فصل را با 22 گل زده به پایان رساندند و به همین دلیل جایزه کفش طلایی به هر سه آنها رسید.

بن‌یدر هم به پیام امباپه واکنش نشان داد و از او به خاطر حمایتش تشکر کرد. او گفت: برادر از تو متشکرم و بابت بردن جایزه تبریک می‌گویم. اگر تو بخواهی می‌توانیم جایزه را میان خودمان رد و بدل کنیم.

امباپه فصل گذشته هم که 33 گل زد جایزه آقای گل لوشامپیونه را از آن خود کرده بود. تیم او در این فصل به سبب 12 امتیازی که با مارسی رده دومی داشت به‌عنوان قهرمان لیگ نیمه تمام فرانسه معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم