ستین: همه دیدند چه اتفاقی در بازی رئال مادرید – سوسیه داد افتاد/ از VAR به خوبی استفاده نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیکه سِتین که تیم تحت‌هدایتش بامداد روز چهارشنبه در هفته سی‌ویکم لالیگای اسپانیای پذیرای اتلتیک بیلبائو خواهد بود، با حضور در کنفرانس خبری پیش از این بازی به انتقاد از داوری و نحوه استفاده از فناوری کمک‌دور ویدئویی (VAR) پرداخت که بامداد امروز در برتری 2 بر یک رئال مادرید مقابل رئال سوسیه‌داد تصمیماتی بحث‌برانگیز (اعلام پنالتی به سود رئال، برخورد توپ به دست بنزما پیش از به ثمر رساندن گل دوم کهکشانی‌ها و مردود شدن گل عدنان یانوزای) گرفته شد.

سرمربی بارسلونا درباره داوری و استفاده از فناوری VAR گفت: چیزهایی هستند که ما نمی‌توانیم کنترلی روی آنها داشته باشیم و از عهده ما خارج است. کمک‌داور ویدئویی دیدی واضح‌تر از واقعیت‌ها به ما می‌دهد، اما چرا در برخی موارد صحنه بازبینی می‌شود و در برخی موارد نمی‌شود، یا اینکه برای برخی تیم‌های صحنه‌ها بازبینی می‌شود و دیگر تیم‌ها نمی‌شود و به همین خاطر است که فکر می‌کنید به خوبی از این فناوری استفاده نمی‌شود. یکی از این موارد در بازی شب گذشته (بامداد امروز به وقت تهران در بازی رئال سوسیه‌داد و رئال مادرید) رخ داد و همه دنیا دیدند که چه اتفاقی افتاد که هر کسی ارزیابی و نتیجه‌گیری خود را در مورد آنها دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره شانس تیمش در کورس قهرمانی لالیگا خاطرنشان کرد: ما همچنان هم‌امتیاز رئال مادرید هستیم. با این تفاوت که حالا فضا برای اشتباه کردن نداریم، اما این مورد درباره رئال مادرید هم صدق می‌کند. رئال مادرید هم نمی‌تواند اشتباه کند. سرنوشت خیلی از لیگ‌ها در پایان فصل مشخص می‌شود و هنوز هشت بازی دیگر باقی مانده است. رئال مادرید هم به مانند ما بازی‌های دشواری در پیش دارد.

سرمربی آبی‌واناری‌ها تصریح کرد: ما کاملاً روی کار خودمان تمرکز خواهیم کرد. ما مشکلاتی از حیث فوتبالی داریم، اما بابت خیلی از کارهای دیگری که می‌کنیم، خوشحالم. ما از زمان از سرگیری لیگ، دو بازی را بدون گل‌خورده با برد به پایان بردیم و کارهای خوب زیادی انجام دادیم. تیم امروز خیلی خوب تمرین کرد، هرچند کمی خستگی هنوز در بازیکنان دیده می‌شد. ما سعی خواهیم کرد تا هیجان را در بازیکنان‌‌مان و انتظارات‌مان از آنها را حفظ کنیم و خودمان را متقاعد کنیم که می‌توانیم فاتح لالیگا شویم. برای این کار هم هر کاری که از دست‌مان ساخته باشد را انجام خواهیم داد.

ستین همچنین در خصوص وضعیت هافبک هلندی تیمش که از ناحیه ساق پای راست خود مصدوم شده، اظهار داشت: بیایید امیدوار باشیم که دیونگ کل فصل جاری را از دست ندهد. پیش‌بینی درباره زمان بازگشت فرنکی بسته به ارزیابی‌ها از روند ریکاوری او دارد اما قطعاً دیونگ قادر خواهد بود چند بازی از فصل جاری برای‌مان به میدان برود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم