ستاره تیم ملی بانوان آمریکا خطاب به ترامپ: تو یک ناسیونالیست سفیدی که فقط از آن نفرت فوران می‌کند!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در تازه‌ترین فصل از داستان انتقادات شدید‌اللحن مگان راپینو از دونالدو ترامپ، ستاره تیم ملی فوتبال بانوان آمریکا، رئیس جمهور این کشور را فردی معرفی کرد که کاری جز منفور کردن خود انجام نمی‌دهد.

راپینو سال گذشته پیش از قهرمانی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در جام جهانی 2019 فرانسه، گفت که اگر فاتح این رقابت‌ها شود حاضر نخواهد شد دعوت ترامپ را برای رفتن به کاخ سفید قبول کند. پس از آن هم راپینو در مناسبت‌های مختلف به ترامپ تاخته و او را با القابی مانند «جُک لعنتی»، «نژادپرست» و «زن‌ستیز» توصیف کرد.

او در تازه‌ترین اظهارنظرش علیه ترامپ به «شبکه وایس» گفت: فکر می‌کنم که همه ما می‌دانیم مهاجرانی که به آمریکا آمده‌اند دلیل از بین رفتن فرصت‌های شغلی نیستند. در حقیقت مهاجرت به آمریکا برای اقتصاد کشور خوب است. ما می‌دانیم زنانی که به‌عنوان نیروی کار به کشور خدمت می‌کنند، چقدر برای اقتصاد ما مفید هستند. می‌دانیم که برابر و عدالت برای کشور خوب است. می‌دانیم که بازداشت‌ها و حبس‌های گروهی برای کشور مضر است و در دراز مدت نتیجه‌ای جز از دست رفتن پول کشور ندارد. اکنون مشخصاً ما یک ناسیونالیست سفید در کاخ سفید داریم که از او نفرت فوران می‌کند و تمایزهایی که بین مردم به وجود آورده تنها سبب شده که اختلافات میان آنها بیشتر شود و میزان ناامیدی، استرس و هراس مردم برای ادامه دادن به زندگی‌شان بالاتر برود.

 

راپینو افزود: با هیچ چیزی نمی‌توان از مواضع ترامپ دفاع کرد. او هیچ کاری نکرده است. کاری نکرده که کلی شغل برای مردم به وجود آید، کاری نکرده که زندگی مردم بهتر شود. او فقط برای مردم یکسری دلایل بی‌اساس آورده تا به آنها بگوید که چرا از زندگی‌های‌شان ناراضی هستند. با او مردم در هیچ مسیر پیشرفتی قدم نگذاشته‌اند.

راپینو در پاسخ به این سؤال که آیا او هنوز هم فکر می‌کند باید خودش وارد دنیای سیاست شود – او قبلاً گفته بود که به دنبال کردن مسائل سیاسی علاقه دارد – با حالتی مزاح‌آلود اظهار داشت: من برای ورود به سیاست بیش از اندازه وحشی هستم اما اگر قرار باشد وارد سیاست شوم، می‌‌خواهم رئیس جمهور باشم. اگر بخواهم کار سیاسی انجام دهم، بزرگ‌ترین و بدترین پست را می‌خواهم. اگر روزی رئیس جمهور شوم، آن وقت یکی دیگر را که باهوش‌تر و با صلاحیت‌تر باشد و بتواند اوضاع را بهتر اداره کند، در رأس امور می‌گذارم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم