رونی: چشمک رونالدو اهمیتی برایم نداشت/ شاید من هم مثل او رفتار می‌کردم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وین رونی می‌گوید حادثه جنجالی اخراجش در بازی تیم‌های ملی انگلیس و پرتغال در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2006 سبب نشد که رابطه میان او و کریستیانو رونالدو تیره و تار شود.

در آن بازی مهاجم سابق شیاطین سرخ که به زحمت خودش را به جام جهانی رسانده بود و البته هرگز هم نتوانست خودش را به شرایط ایده‌آل برساند، به خاطر  خطای عمدی کارت قرمز گرفت که البته داد و فریادها و ژست هم‌تیمی‌اش در منچستریونایتد یعنی کریستیانو رونالدو برای متقاعد کردن داور جهت اخراج او هم بی‌تأثیر نبود. چیزی که صحنه را جنجالی‌تر کرد، چشمک زدن رونالدو به هم‌تیمی‌هایش پس از اخراج رونی بود.

خیلی‌ها تصور می‌کردند که این اتفاق باعث بروز کدورت میان رونی و رونالدو شود هرچند بازیکن – مربی حال حاضر تیم دربی کانتی می‌گوید قبول دارد که اشتباه کرده و از رونالدو کینه به دل نگرفته است.

رونی به نشریه تایمز گفت: خطای واضحی داشت روی من شکل می‌گرفت. از یک طرف ریکاردو کاروالیو، مدافع سابق چلسی پیراهنم را می‌کشید و مرا هل می‌داد و از طرف دیگر پتیت به سمت من آمد. داور بازی، اوراسیو الیسوندو اما هیچ کاری نکرد و من هم پایم را روی کاروالیو گذاشتم. آن لحظه یکی از مواقعی است که شما به کاری که انجام می‌دهید فکر نمی‌کنید. می‌دانستم که حرکتم کارت قرمز دارد و بعد از اخراج شدنم به رختکن رفتم و ادامه بازی را از یک تلویزیون کوچک نگاه کردم و با خود می‌گفتم  اگر بازی را ببریم، من از حضور در مرحله نیمه نهایی و فینال جام جهانی محروم هستم و اگر ببازیم هم تقصیر من است. آن بدترین و عجیب‌ترین احساسی بود که در دوران بازیگری‌ام تجربه کردم.

رونی افزود: در رختکن گوشی تلفن همراهم در دستم بود و کلی پیام درباره حرکت رونالدو دریافت کردم. وقتی که رونالدو به سمت الیسوندو دوید تا بخواهد مرا اخراج کند، او را هل دادم. در‌ آن لحظه باورم نمی‌شد اوست که دارد از داور می‌خواهد مرا اخراج کند اما وقتی که به رختکن رفتم و کمی آرامتر شدم دیدم که اگر من هم جای رونالدو بودم احتمالاً همین کار را می‌کردم.

مهاجم پیشین تیم ملی انگلیس عنوان کرد: اگر رونالدو خطایی سزاوار دریافت کارت قرمز انجام داده بود و اخراجش به ما برای بردن بازی کمک می‌کرد، من هم به سمت داور حمله می‌کردم و از او می‌‌خواستم که به او کارت قرمز بدهد. بله اگر فردا همان روز چنین فرصتی پیش می‌آمد، چنین کاری می‌کردم. با خودم گفتم در واقع خودت هم در نیمه اول تلاش کردی که داور را متقاعد کنی رونالدو شیرجه زده و باید به او کارت زرد بدهد. قضیه چشمک هم چیز خاصی نبود و اهمیت نداشت. من اصلاً آن را ندیدم.

کریستیانو رونالدو , تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس , وین رونی , جام جهانی فوتبال ,

 

برترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلیس  گفت: بعد از بازی در تونل ورزشگاه به سمت رونالدو رفتم. احساس می‌کردم مهم است تا هنوز ماجرا داغ است، درباره‌اش صحبت کنم و این کار را هم رودررو انجام دهم. او هم به من نگاهی که معلوم بود می‌خواهد با آن بگوید متأسف است انداخت. ما دو در منچستریونایتد هم‌تیمی بودیم و قرار بود کنار هم بازی کنیم. به رونالدو گفتم؛ با تو مشکلی ندارم. از تورنمنت‌ لذت ببر و امیدوارم موفق باشی. چند هفته دیگر تو را می‌بینم. آنجا کنار هم سعی می‌کنیم که قهرمان لیگ شویم.

پس از اخراج رونی، بازی به وقت‌های اضافه و پس از آن به ضربات کشیده شد جایی که فرانک لمپارد، استیون جرارد و جیمی کاراگر هر سه ضربات‌شان را هدر دادند و رونالدو ضربه‌اش را به گل تبدیل کرد تا در نهایت پرتغال با نتیجه 3 بر یک پیروز شود و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم