ردوندو: کولینا گفت هرگز آن دریبل مرا فراموش نمی‌کند/ اولدترافورد با وجود حذف منچستریونایتد ما را تشویق کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرناندو ردوندو، ستاره سابق تیم ملی آرژانتین و باشگاه‌های میلان و رئال مادرید در بیستمین سالگرد دریبل تاریخی در بازی مرحله حذفی فصل 2000-1999 لیگ قهرمانان اروپا با لباس رئال مادرید در خانه منچستریونایتد در گفت و گو با «AS»  از احساس خودش در آن رقابت و اتفاقات متعاقب گفت.

 دریبل کشویی او در گوشه محوطه جریمه، رائول را مقابل دروازه خالی اشمایکل قرار دارد و یکی از گل‌های منجر به صعود رئال مادرید را رقم زد؛ حرکتی که از آن به عنوان بهترین دریبل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا یاد می‌شود.

 ردوندو در بیستمین سالگرد دریبل تاریخی گفت: ویروس کرونا و روزهای قرنطینه دردناک و پیچیده است. باید مسئولیت پذیر باشیم و امیدوارم  با هم بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم. واقعیت این است که فراتر از آمارها شرایط در همه جای دنیا یکسان است و ما همگی شرایط مشابهی را تجربه می کنیم.

او در ادامه افزود: از مرگ لورنزو سانس، رئیس من در دوران حضور در رئال مادرید خیلی ناراحت شدم. خاطرات فوق العاده ای از او دارم.برای مثال 2  عنوان قهرمانی اروپا به خصوص قهرمانی هفتم برای ما بسیار خاص بود. رئال مادرید 32 سال بدون عنوان قهرمانی در اروپا سپری کرده بود و این قهرمانی معنای زیادی داشت. من از طریق پدرم که در مذاکرات حضور داشت، می‌دانم  او چقدر برای جذب من علاقه نشان داد. همیشه قدردانش خواهم بود. برای خانواده اش و پسرش فرناندو که رابطه خوبی با او دارم، متأسفم. امیدوارم روزی برسد که بتوانیم با هم دیدار کرده و ادای احترام کنیم.

او در ادامه افزود: 20 سال از آن دریبل تاریخی  گذشته و همه چیز  مثل یک دروغ به نظر می‌رسد. این یکی از خاطرات عزیز من است؛  شاید چون در نهایت فاتح آن فصل لیگ قهرمانان شدیم. بازی را خوب به یاد دارم و از نیمه زمین ما شروع شد. بازیکنان یونایتد، بازیکنان ما را تحت فشار قرار داده بودند. توپ را از روبرتو کارلوس گرفتم، با ساویو بازی کردم و او از بالای سر گری نویل توپ را به من برگرداند و از سمت چپ آن حرکت را شروع کردم. لحظه الهام بخشی بود و در نبرد تک به تک، حرکتی تکنیکی بود. قبلا هیچوقت به طور جدی این  حرکت را انجام نداده بودم اما در لیگ‌های سطح پایین‌تر  کشورم  با آرژانتینیوس جونیور مکررا آن حرکت را انجام می‌دادم. سرم را بلند کردم و بعد از کمی مکث رائول را دیدم.

  به او پاس دادم تا کار را تمام کند. بازی رفت و برگشت فوق العاده ای بود. آنها تیم بسیار خوبی داشتند. مدافع عنوان قهرمانی نام داشتند و آن سال در لیگ قهرمانان اروپا در خانه شکست نخورده بودند. اولدترافورد ورزشگاه فوق العاده ای است. خیلی خوب به یاد دارم  وقتی بازی تمام شد و زمین را به مقصد رختکن ترک کردیم، کل ورزشگاه بدون در نظر گرفتن حذف تیمشان، ما را تشویق می‌کردند. از این روحیه و درک هواداران لذت بردم.

 ردوندو ادامه داد: بعد از آن پشت پا، فرگوسن گفت این پسر در کفش‌های  خود آهن ربا دارد  و کولینا هم گفت هیچ وقت  آن پشت پای ردوندو را فراموش نمی‌کنم چون یکی از زیباترین حرکاتی بود که در زمین فوتبال دیدم.این 2 جمله فوق العاده هم بخشی از آن خاطره زیبا و دوست داشتنی هستند.

او در مورد روابطش با رئال مادرید افزود: رابطه من با رئال مادرید ابدی است. به خاطر مصدومیت زانویم نتوانستم  در بازی پیشکسوتان باشگاه حضور پیدا کنم اما همیشه در ارتباط هستیم. روز هایی که در سانتیاگو برنابئو یا والدبباس سپری کردم را همیشه در خانه به یاد دارم.هرکس که در مادرید بوده و پیراهن این تیم را به تن کرده باشد، با  انتقادات و توقعات آشناست. نکته قابل توجه نحوه بازگشت زیدان است که رشد خود به عنوان سرمربی را هم نشان داد.شخصا هرچه بیشتر بازی می‌کردم، حس بهتری داشتم. او جوان و از لحاظ جسمانی هم قدرتمند است. بررسی این مساله  و ارزیابی آن براساس تقویم بازی‌ها و زمان بندی تورنمنت‌ها به اضافه اینکه بازیکن چه حسی دارد، به عهده مربی است.

او تصریح کرد: والورده  واقعا برای تیم مهم است. بسیار جوان به نظر می‌رسد،  جنب و جوش زیادی دارد و در مدت زمانی کوتاه شخصیت خود را نشان داده است.راموس روزهای فوتبالی زیادی در پیش دارد. از لحاظ جسمانی آماده است و بسیار هم حرفه ای به نظر می‌رسد. خودش  تصمیم می گیرد چه زمانی بازنشسته شود. منطقی است که در رئال مادرید بماند و به خاطر تمام کارهایی که کرده باید با باشگاه در ارتباط بماند.

 ردوندو در پایان افزود:رئال مادرید همیشه حامی آکادمی بوده است. در حقیقت بازیکنان بی شماری از آکادمی ظهور کرده و در تیم‌های  مختلف به سطحی بالا رسیده‌اند. رشد و پیشرفت یک استعداد جوان به زمان نیاز دارد.سال گذشته پیشنهاد برای مربیگری داشتم اما زمان مناسبی نبود. وقتی UEFA Pro را در فدراسیون فوتبال اسپانیا به پایان می‌رساندیم، مصاحبه‌ای انجام دادم و در مورد تصمیم خودم و اهمیت کار از پایه صحبت کردم. مجبور شدم برای مقایسه روش‌های مختلف به ایتالیا، اسپانیا و انگلیس سفر کنم. باید صبر کنم تا این وضعیت به پایان برسد اما ایده مربیگری در ذهنم بسیار روشن است.

 

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم