رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا: امکان دارد فصل را با بازی‌‌های پلی‌آف به پایان برسانیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اعتراض باشگاه‌های سری A به پروتکل پزشکی ارائه شده از سوی کمیته علمی و فنی دولت ایتالیا برای از سرگیری مسابقات، بار دیگر سرنوشت این فصل از لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. با این حال به نظر می‌رسد که فدراسیون فوتبال ایتالیا مصمم است به هر نحو ممکن فصل را به پایان برساند، حتی با برگزاری بازی‌های پلی‌آف.

گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در این باره به شبکه «رای» ایتالیا گفت: برای تحقق هدف ما یک مشکل وجود دارد؛ امکان‌پذیر نبودن مکان‌های مناسب و دارای تجهیزات کافی برای برگزاری اردوی تیم‌ها. بنابراین باید با هماهنگی وزیر ورزش تغییر کوچکی در پروتکل پزشکی ارائه شده اعمال کنیم تا بتوانیم تمرینات را از فاز انفرادی به فاز گروهی ببریم. هنوز نگران به وجود آمدن شرایطی هستیم که در آن تست کرونای یکی از بازیکنان یا اعضای کادر فنی مثبت اعلام شود که در آن صورت کل تیم باید به قرنطینه برود. این موضوعی است که ما با جدیت به آن رسیدگی می‌کنیم و در عین حال نمی‌خواهیم روابط‌‌مان با باشگاه‌ها به تنش کشیده شود تا مانعی دیگر برای از سرگرفته شدن فصل به وجود آید.

 

طبق اعلام قبلی فدراسیون، قرار است بازی‌های سری A از 24 خرداد از سر گرفته شود اما با توجه به حجم بالای بازی‌های باقیمانده تا پایان فصل، هنوز امکان تغییر شیوه برگزاری بازی‌ها وجود دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در این باره گفت: بازی‌های پلی‌آف برای تعیین قهرمان و تیم‌‌های سقوط کننده هنوز هم جزو گزینه‌ها است. باید برای هر سناریوی احتمالی آماده باشیم. در حال حاضر این امکان وجود دارد که با از سرگیری سری A‌ در روز 13 ژوئن برنامه فشرده‌ای داشته باشیم و باید برای هر چیزی آماده بود و به همین دلیل است که گزینه‌‌های مختلفی مانند پلی‌آف‌ها را هم بررسی می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم