درآمد نیمار مساوی با درآمد کل بازیکنان آتالانتا!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن چهارشنبه این هفته در لیسبون در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف تیمی می‌رود که درآمد کل بازیکنانش به اندازه حقوق تنها یک بازیکن قهرمان فرانسه است.

اینکه قدرت مالی پاری‌سن‌ژرمن به واسطه حمایت مالکان قطری‌اش از بسیاری از باشگاه‌های اروپایی بالاتر است بر کسی پوشیده نیست اما تفاوت توان اقتصادی این تیم با آتالانتایی که سه روز دیگر در لسیبون مقابلش صف آرایی کرد زمانی قابل بهتر قابل درک است که بدانید تنها نیمار مهاجم برزیلی PSG به اندازه تمام بازیکنان آتالانتا حقوق می‌گیرد، آن هم نه فقط بازیکنان ترکیب اصلی بلکه کل بازیکنان این تیم.

در حالی که پاری‌سن‌ژرمن روز گذشته (شنبه) به پرتغال سفر کرده تا در شهر فارو این کشور کمپ آماده‌سازی‌اش را برای مصاف با آتالانتا برپا کند، نماینده ایتالیا فردا (دوشنبه) راهی این کشور خواهد شد.

 

به بهانه این مصاف نشریه گاتزتادلواسپورت ایتالیا، نگاهی به وضعیت مالی دو باشگاه انداخته و به آماری قابل توجه اشاره کرده است.

طبق گزارش این نشریه 36 میلیون یورو در سالی که پاری‌سن‌ژرمن باید پرداخت حقوق نیمار می‌پردازد به اندازه کل حقوق بازیکنان آتالانتا است و 30 برابر حقوق پردرآمدترین بازیکن حریف ایتالیایی. در ترکیب آتالانتا پاپو گومز، یوسیپ ایلیچیچ، دووان زاپاتا در سال 1.2 میلیون یورو حقوق می‌گیرند که بسته به عملکردشان مبالغی هم به عنوان پاداش به آن اضافه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم